Çorum Belediyesinin su parasında ki indirim komedisi!

Yerel seçimlerin çalışma sürelerinde Belediye Başkan adayları halka verdiği vaatlerini yerine getirmeye başladı ve Çorum Belediyesinden  akıllara durgunluk verecek su indirim haberi geldi.

Çorum yerel seçimlerinde her partinin başkan adayı halka çeşitli vaatlerde bulunmuş, seçilmesi halinde her bir adayın farklı taahhütleri vardı. Bu vaatlerin başında da Şehir şebekesinden akan suyun Ülkenin en pahalı suyu olduğu vurgulanmış ve gereken indirimlerin yapılacağı kaydedilmişti.

AKP Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın halka pahalı olan su fiyatlarında iyileştirmeye gidileceği sözü vermişti. Geçen günlerde sanal medyada yer alan haberlerde , Aşgın’ın bu sözünü tutacağı belirtilmişti.

Edinilen bilgilere göre Cuma günü ön görüşmelerin yapıldığı belediye Meclisi görüşmelerinde üyeler arasında anlaşmazlıklar çıktı ve su tüketim fiyatlarında indirimin beklenen düzeyde gerçekleşmeyeceği yönünde olduğu.

Çorumda 10 tona kadar olan tüketimin 3.75 tl , 10 tondan fazlası ise 4.80 civarındaydı.İş yeri 8. 50, Benzinlik yıkama 12.50 artı evsel ve katı atık artı 80 TL.artı ödeme yapılıyordu. Çorum halkının  yarısına yakını belediye tarafından su parasını ödeyemediği için icralık olmuştu. Çorum Belediyesi Mayıs Toplantısında gündeme alınması beklenen su fiyat ayarlamasının ilk ön görüşmesinde beklenen indirimin gerçekleşemeyeceği öğrenildi. ilk toplantıda bu gerekçeler nedeniyle belediye Meclisi oturumunun hareketli geçmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: