Çimentoda karşılanıp, Şekerden Uğurlandılar

KURTULUŞTAN KURULUŞA 100 YIL YÜRÜYÜŞÇÜLERİ ÇORUM’U GEÇTİ

Çimentoda karşılanıp, Şekerden Uğurlandılar

Atatürk’ün Samsuna Çıkışının 100 yılında 15 kişilik Çayyolu Platformu ekibi 23 Nisan günü Samsun’dan başlattıkları yürüyüşlerinin 7 gününde Çorum’lu Cumhuriyet Sevdalıları tarafından Çorum Çimento Fabrikası önünde karşılandılar.

Çayyolu Platformu ekibini oluşturan, 2 profesyonel Dağcı, 4 gazeteci, 1 emekli Albay, eğitimci ve sporculardan  kurulu ekip 30 Nisanda Çorum’a ulaştı.  Çorum’lu Cumhuriyet Sevdalıları tarafından Çorum Çimento Fabrikası önünde karşılanan ekip daha sonra Çorumda çeşitli temaslarda bulundular. 2 Mayıs tarihine kadar Çorum’da konaklayan yürüyüş kolu bu tarihte Ankara’ya doğru yola çıktı.   Çorum’lu  Atatürkçülerin de eşlik ettiği yürüyüşün 12 kilometrelik etabı Çorum Şeker Fabrikası civarında son buldu.

 Yürüyüşçüler 160 km’lik Samsun -Çorum etabının bitiminde 2 gün Çorum da konakladılar.250 KM’lik Çorum -Ankara etabının 12 KM’sine eşlik eden Çorumlu  Atatürkçüler,  15 kişilik Çay yolu Platformu ekibini Çorum Şeker Fabrikasından uğurladılar. 17 Km’lik yürüyüş neticesinde Çorum Sarimbey köyüne ulaşan ekip burada konuk edildiler. Çay yolu Platformu Yürüyüşçülerinin bu günkü menzil noktası Çorum Narlık Köyü olarak belirlendi. Ekibe 1 ambulans, bir jandarma ekibi eşlik ediyor.

Çay yolu Platformu Yürüyüşçülerinin 19 Mayıs 2019 günü ANITKABİR’de olması planlanıyor.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: