24 Nisan 2019 Haber Yayın Tarihi:

’O’ Kazadan bir dram çıktı


Çorum – Mecitözü ilçesinde 13 Mart gecesi meydana gelen 2 kişinin yaralanması ve  1 kişinin ölümü ile sonuçlanan trafik kazasının ardından bir dram çıktı.

Kaza, 13 Mart Gece saat 13.45 sularında, Çorum- Mecitözü ilçesi Amasya karayolu 5 kilometresinde , Amasya istikametinden Çorum istikametine seyir halinde olan R.Ş.(41) Köseeyüp Köyü mevkiinde  aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı yönden gelen Murat Yediren (51)’in kullandığı otomobille sol ön teker ve kapıdan çarpması neticesinde kaza meydana geldi. Kazanın etkisiyle hurdaya dönen araçta bulunan Murat Yediren olay yerinde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Murat Yediren’in 24 yaşında Can Yediren isimli Mecitözü Spor Kulübünde Futbol oynadığı ve Mankenlik yapan bir oğlu olduğu, 2 yıl önce kendi yönetimindeki araç ile elim bir trafik kazası geçirdiği, kaza sonrası belinin kırıldığı, göbekten altını kullanamadığı tedavi altında olduğu ortaya çıktı. Kazada hayatını kaybeden Murat Yediren, Gazeteci Cuma Şahin’inde kayın biraderiydi.

FİLMLİK Bir hayatı varmış

btr

Kazada hayatını kaybeden Murat Yediren’in filmlere konu olacak içi dram dolu bir hayat hikayesi olduğu ortaya çıktı. Evliliğini şiddetli geçimsizlik nedeniyle 3.cü yılında sonlandırdığı, Oğlu Can’ın ise 2 yaşında olduğu, bir daha evlenmediği, 84 yaşında bir annesi ve oğlu ile yaşama tutunmaya ilçede kahve işleterek çalıştığı belirlendi. Murat Yediren, İki Yıldır oğlunun iyileşmesi için hastanelerde zaman geçiriyordu, Ankara GATA, Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi bölümü ve Samsun hastaneleri arasında dolaşıyordu. İyi bir kasap olan Murat Yediren’in kazada hayatını kaybetmesi ilçe halkını derinden üzdüğü gözlendi.  Murat Yediren’in  Ölümünden sonra ailesinin ayakta durması için  GEYKOCA köylüleri yardım kampanyası başlattı. Mecitözü İlçe Kaymakamlığı Can Yediren adına  bankalara hesap açtırarak kampanyaya destek verirken Çorum Valiliği ise kısmi felçli olan Can Yediren’e iş istihdamı konusunda yardımcı olacaklarını bildirdi.

” FELEK, BENDE DENEDİ, BABAMDA İŞİ BİTİRDİ”

2 Yaşında anne ve babasının ayrılması neticesinde Babaannesi tarafından bakımı üstlenen Can Yediren, ilk okulu İlçeye Bağlı Geykoca köyünde, ortaokul ve liseyi ise Mecitözü Lisesinde okudu. 1.94 Cm boyunda olan Can yediren, ilçe futbol takımında oyunculuk yapıyordu. İstanbul’da Bir ajansta Mankenlikte yapan Can, BESYÖ’ye hazırlanıyordu. 13.10.2016 tarihinde Mecitözü Geykoca yolunda aracı ile söğüt ağacına çarpması neticesinde ağır yaralanmış ve17 gün yoğun bakımda kalmıştı. T9 ve T8 kemikleri kırılan Can Yediren geçirdiği ameliyatlar neticesinde hayata felçli olarak tutunmuş ve bakımını da 84 yaşındaki baba annesi üstlenmişti. ,Babasının kaza sonrasında hayatını kaybetmesi ile birlikte zor olan hayatı daha da zorlaşmıştı.  Cenazenin başında göz yaşlarını tutamayan genç adam, ” Feleğin benle zoru nedir anlayamadım.   Babamla annemin ayrılması ile birlikte 2 yaşında öksüz kaldım.En güzel çağımda beni yarım bıraktı ve en çok ihtiyaç duyduğumda babamı benden aldı. Yani felek bende denedi babamda işi bitirdi” dedi.

1 Yorum : “’O’ Kazadan bir dram çıktı

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: