Özsaçmacı’dan ‘FETÖ’ uyarısı

Çorum İyi Parti il Başkanı Bekir Özsaçmacı, yayımlamış olduğu Twit adresinden, seçimlerle ilgili paylaşımlarda Osmancık ilçesinde FETÖ paylaşımlarının olduğunu duyurarak Diyaneti ve savcılığı göreve davet etti.

Diyanet, Müftülük bünyelerinde çalışan bir kısım memur, imam vs. kendilerini siyasi belirleyici şekline sokarak çapsızlıkta sınırsız kendilerini ifşada cüretkâr. Örneğin; Osmancık ilçesi Seki köyü nüfusuna kayıtlı, Kargı Müftülüğünde İmam olarak çalışan Yüksel Dikici, 31 Mart Saat 17:31’de sosyal medya hesabından kendisinin fetöcü olduğunu beyan ederek siyasi değerlendirmelerde bulunmuştur. Kargı Müftülüğü gereğini yapacak mı?

Bu şahıs bu örgütün neresindedir.

Bağı bağlantısı nedir?

Şimdi bu şahıs kendini ifşa ederken bir başkalarına yönlendirmeyi nasıl yapabilmekte bu taktikleri hangi abisinden almıştır.

Yazık ki çok yazık,

Bakıldığında aradan iki sene geçiyor, üç sene geçiyor, seneler geçiyor ve o dönemde, en zor dönemde Cemaat’e karşı en açık ve net duruşu alan kişilere durup dururken FETÖ’cü gibi suçlamalar yapabiliyorlar. Ve işin ilginç tarafı da şu ki: Kazanıyor gibiler.

Şimdi burada iş iyice değişiyor. Artık FETÖ meselesi, Cemaat meselesi, darbeci bir zihniyete karşı mücadele, Türkiye’de paralel bir devlet yapısını temizleme olayını aştı. O bir şekilde sürüyor. O olayı aştı. Tamamen bir enstrümana dönüştü. Ve bugün birileri önlerine çıktığını düşündüğü kişileri tamamen tasfiye için, etkisizleştirmek için FETÖ suçlamasına başvuruyorlar. FETÖ suçlaması da öyle bir suçlama ki, dediğiniz zaman karşı taraftakine yapışıp kalabiliyor. İstediği kadar karşı taraf kendisinin öyle olmadığını anlatmaya çalışsın, bu kişiler hele bir de güçlerini siyasi iktidardan alıyorlarsa konumları itibariyle, kullandıkları mecra itibariyle etkili olabiliyorlar.

Kamuoyu nezdinde uyarıyorum: Geçmişlerindeki birlikteliklerini örtbas etmek için çarpık ilişkilerini gizlemek için, kendi göbek bağlarının ortaya çıkacağı korkusu içerisinde olanlar sanıyor ki ömürleri boyunca hiçbir bağı bağlantısı olmayanlara karşı iftira atarlarsa kendilerinin aklanacağını mı sanıyor. Namussuzluk cesareti var bu çapsız kafalarda. Bunlara daha çok şey yazılıp söylenir ancak vaktimizi bu cahillerin çalmasına izin vermeyeceğimi belirtiyorum. 

İYİ PARTİ ÇORUM İL BAŞKANI

BEKİR ÖZSAÇMACI

Düşünceni söyle, yorum yaz...