Belediye Meclisi Sert başladı

Yılmaz, ”Etik değil” dedi, Aşkın, ” Yasal” dedi

2019 Yerel seçimlerinden sonra, Çorum Belediye Meclisi ilk toplantısında hararetli saatlere sahne oldu.

Yerel seçimlerden sonra Belediye Meclis toplantısının ilkinde tüm partiler tam kadro katılım sağladı. Gündem dışı konuşmaların yapıldığı toplantıda CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz Acer Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşkın’ı, Özel Kalem Müdürü atamasından eleştirerek etik değil dedi.

Yılmaz, Her dönem yeni bir başlangıçtır diye başladığı konuşmasında, Bu Mecliste  eşit, adil, dürüst, ranttan  ve talandan uzak 15 mahalleye eşit hizmet anlamında yapacağınız çalışmalarda grup olarak yönetimin yanında olacaklarını söyledi.

Yılmaz, konuşmasının devamında Belediye Başkanı Aşkın’ı kızdıran bölümüne geldi.

Yılmaz, ”Sayın Başkan koltuğa oturur oturmaz attığınız ilk adımlar bizimde geçmişteki muhalefet anlayışımızı değiştirmeden devam ettirmemiz hatta bu dönem biraz daha dozajımızı artırmamız gerektiği intibasını oluşturdu. Aynı tas aynı hamam usulü ile belediyede işler yürümeye devam edecekse hiç kimse CHP’den olan bitene göz yummasını beklemesin. yaptığınız ilk icraat partinizin ve ekibinizden seçilmiş olan belediye meclis üyesi sayın Kenan Özüyağlı’nın oğlu sayın Fatih Özüyağlı’yı özel kaleminiz olarak atamanızdır. Her ne kadar kanuna uygun olsa da bu atama siyasi ahlaka uygun mudur? dedi.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen perdeci Kenan Özüyağlı’nın Mimar oğlu Fatih Özüyağlı’yı açıktan atama yöntemiyle Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirmesi ile ilgili yapılan eleştirilere sert çıktı. Aşgın, bu konunun tartışma konusu yapılmak istenmesini doğru bulmadığını belirterek ” O benim tercihim ve hakkımdır.Özel kalem benim özelim, namahremimdir. Özel kalemi tartışma konusu yaptırtmam.” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...