Güloğlu’ndan ince mesaj, ”hiç bir kirli pazarlığın içinde yer almayacağız”

Çorum Belediyesi  ilk Meclis Toplantısında gündem dışı konuşan MHP Belediye Meclis üyesi Selim Güloğlu meclise inceden gönderme yaparak uyarıda bulundu.

Güloğlu, konuşmasında  31 Mart yerel seçimleri sonucunda halkımızın temsilcisi olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak bulunduklarını belrterek, yerel seçimlerin huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi ve herhangi bir olumsuzluğun vuku bulmaması için gayret sarf eden bütün yetkililere, siyasi partilere  ve tüm hemşehrilerimize şükran borçluyuz dedi.

Güloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; ” Oylarıile bizleri destekleyen özelde Ülkücü camiaya ve genelde bütün Çorum halkına teşekkür ediyor, verdikleri görevi layıkıyla yerine getirebilmek için mücadele edeceğimizi belirtiyoruz. önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde; hiç bir kirli pazarlığın içinde yer almadan, kıblemizi şaşırmadan, Ülkücü bahlakımızdan asla taviz vermeden şehrimizin ve hemşerilerimizin menfaatleri gereğince hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Milliyetçi Hareket Partisini Temsil eden  tüm arkadaşlarımızla beraber; verilen sözlerin tutulmasını, yapılan vaatlerin gerçekleştirilmesini,taahhüt edilen projelerin hayata geçirilmesini yakından takip edecek, şehrimizin yararına olan her projeyi destekleyeceğiz ”dedi

Selim Güloğlu,  konuşmasının devamında, ”Bizim için din, dil,ırk, Mezhep ayrımı yoktur. bizim tek ayrım yapacağımız nokta ; doğru ve yanlış ayrımıdır. Tek gerçek, halkımızın adil hizmet almasıdır. yanlışa alkış tutmak ne kadar kötü ise Doğruya karşı çıkmakta o kadar kötüdür”dedi.

Tüm makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu belirten Güloğlu, menfaat için milleti feda eden değil, aksine millet uğruna mevkiini hatta hayatını veren olacaklarının altını çizdi. İnsanın en hayırlısının, en yüksek mevkide iken tevazzu gösteren, kudret sahibi iken af eden,kuvveti olduğu vakit adaletle hareket eden olduğunu belirterek,  ”Bizleri oyları ile destekleyen insanları göz ardı etmeden denetim mekanizmasının gelişmesi, adil olunması ve tüm Çorum’a eşit hizmet etmek adına partimizin üyelerine komisyonlarda yer verilmesini istiyorum”dedi.

Güloğlu konuşmasının sonlarına doğru şu sözleri sarf etti.”Şeffaflıktan ve adillikten bahsedenler yaptıkları hareketlerle bu düşüncelerini ispat emelidir. Daha önceki hatalar tekrar edilmemeli,alınacak kararlarda istişareden ödün verilmemelidir. Memleket tek bir düşüncenin esiri olmamalıdır”dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...