Sağlıkta yalanı kim söylüyor?

Rektör farklı telden, müdür farklı telden çaldı

Önceki gün haberci19.com haber sitesi yönetmeni Cuma Şahin’in gündeme getirdiği ” Çorum’a Doktor dayanmıyor” başlıklı haberin çeşitli haber sitelerinde ve ulusal medyada yer almasından sonra yetkililer tarafından yapılan açıklamalar gerçeği yansıtmadı. Açıklamalar belge ve isim listesi ile çürütüldü.

Basında yer alan haberlerde, öğretim görevlisinden bahsedilmez iken, Hitit Üniversitesi  Rektörü Reha Metin Alkan, 20 civarında ayrılma olduğunu belirtmiş, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’n den bahsetmemiş. Oysa  WWW. Haberci19.com sitesi haber Yönetmeni Cuma Şahin’in kaleme aldığı araştırmada Doç. Dr., Yr. Doç Dr. ve Uzman Doktorların ayrıldığı belirtilmişti. Rektör  Reha Metin Alkan’ın açıkladığı iddia edilen açıklamayı aynen veriyoruz ve ardından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden ayrılan doktorların branşı ve isimlerini yayımlıyoruz.

İDDİLAR DOĞRU DEĞİL
İddialar üzerine Çorum360 TV’ye açıklamada bulunan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Reha Metin Alkan, ise iddiaların doğru olmadığını söyledi. 2018 yılında tıp bölümüne 50’den fazla öğretim görevlisinin göreve başladığını kaydeden Alkan; “Yılda 2 milyon hastaya bakan bir hastaneyiz. Bu güne böldüğümüzde günlük 6 bin civarında bir hastaya hizmet veriyoruz. Kimi zaman aksaklıklar mutlaka olmuştur.
40 istifa kesinlikle doğru değil. 20 civarında giden olmuştur. Ama bunlar istifa edip gitmemiştir. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi illerimize giden arkadaşlarımız olmuştur. Bir hafta önce 16 doktor arkadaşımız daha görev başladı ve bu sayı 55’i bulacak.14 Mart’ta çekilecek kura ile birlikte Alaca Devlet Hastanesi’ne Eczacı, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Bayat Devlet Hastanesi’ne Diş Tabibi, Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Diş Tabibi, Endotonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tadivisi Uzmanı Diş Hekimi, Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesine pratisyen hekim ve 1 Uzman Hekim, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine pratisyen hekim, acil tıp uzman hekim, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, Cerrahi Onkoloji Uzmanı, Çocuk Gastreontolojisi Uzmanı, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı, Gastreontoloji Uzmanı, Göğüs Cerrahisi Uzmanı, Hematoloji, İç Hastalıkları Uzmanı, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı, Klinik Nörofizyoloji Uzmanı, Nükleer Tıp Uzmanı, Ramatoloji Uzmanı, Tıbbi Onkolog, İskilip Devlet Hastanesi’ne Eczacı, Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve Genel Cerrahi Uzmanı atanacak.
Gidenden çok gelenler var. Bu atama ile hastanemizdeki tüm doktor eksiklikleri de giderilmiş olacak. Haberler gerçeği yansıtmıyor” dedi.

BU İSİMLER AYRILMADIMI HOCAM!..

Yetkilileri yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğu nu siz okuyucularla paylaşmak istedik.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden Ayrılan Doktorların İsimleri ve meslekleri:

1. Göğüs Cerrahı, Uzman Dr. Veli Özbek

2.Uzm. Dr. Fatih Mehmet Tezcan

3 Uzm. Dr. Esra Yetiş

4 Radyoloji Uzm. Yar Doç Dr. Şahin Akça

5 Radyoloji Uzm. Dr.  Tuna Parpar

6  ”             Uzm. Dr. Aytekin Akyıldız

7  ”               ”      Dr. Aslı Akyıldız

8 Uroloji Uzm. Dr Rıza Çelik

9  Uroloji Uzm. Dr. Aykut Buğra Şentürk

10 Cildiye  Uzm. Dr. Özlem Yılmaz

11   ”            ”       Dr. Halit Tekin

12  FTR  Yrd. Doç   Uzm. Dr. Rasim Bengi

13  Dahiliye  Uzman Dr.  Murat Bağlıcaklıoğlu

14 Kadın Doğum Uzm. Dr Alper Tuğlu

15 KBB  Uzm. Dr. Abdurrahman Yetiş

16 KBB Yrd. Doç. Dr. Kamil Gökçe

17. KBB Uzm. Tuğba Gökçe

18 Göz. Yrd. Doç. Dr. Elvan Küçükkömürcü

19 Ydr. Doç. Dr. İlker Kocamış

20 ENDOKROLOJİ Doç Dr. Ferit küçüker

21Gastroentoloji Doç. Dr. Barış Yılmaz

22 Hemotoloji Ydr. Doç. Dr. Ömer Önder Savaş

23 Doç Dr. Mehmet Özen

24 Romatoloji  Ydr. Doç. Dr. İsmail Doğan

25 Pediadri Uzm. Dr. Sezai Arslan

26  Uzm. Dr. Mehmet  Deliktaş

27 Uzm. Dr. Büşra Duygu Aslanoğlu

28 uzm. Dr. Mehmet Özgür Aslanoğlu

29 Uzm. Dr. Özgür Özçerezci

30 Uzm. Dr. Banu Katlan

31 Uzm. Dr Serap Ata

32 Uzm Dr. Fatma Nur Demirkol

33 NOROLOJİ Uzm. Dr. Gürkan Öztaş

34 Ortapedi. Uzm. Ali Aydoğdu

35 Uzman Dr. Teoman Başaran

36 Beyin Cerrahi Uzm. Dr. Şahatayi Şahin

BU DALLARA BAKAN DOKTOR YOK

Nükleer Tıp, Gaastro  Entoloji, Çocuk Endokroloji, Çocuk Kardiyoloji, Romatoloji, Hemotoloji, Göğüs Cerrahi  ve Onkoloji  bölümlerin de görevli doktor bulunmuyor.

Son iki ay içerisinde Doç Dr., Yar. Doç.Dr. Uzman Dr. olarak istifa ederek ayrılanların sayısı 40 civarında.  Hastaların Ultrason çekimi için  sıra ise doktor yokluğundan 8 ay sonraya  veriliyor. Hastaların ne sağlıklı tanısı konabiliyor nede muayenesi sağlıklı yapılabiliyor. Hastanede Branş doktorlarının olmadığı bölümlerin aksine fazlalık olan bölümler ise kadın doğum ve genel cerrahi bölümü ve pratisyen hekimlerde görülüyor.

SAĞLIK MÜDÜRÜ SOBACI 105 GÜN DEDİ !…

GERÇEKLER  İSE ŞÖYLE….

ULTRASON ÇEKİMİ 105 GÜN SONRAYA

İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ultrason çekimi için 8 ay sonraya randevu verildiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, vatandaşların ultrason çekimi için 8 ay sonraya randevu verildiği yönündeki şikayetlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Sobacı, yaptığı yazılı açıklamada, “Hastalara ultrason çekimi için 8 ay sonraya randevu verildiği iddia edilmektedir. Hastanemizde ultrason çekim süresi 105 güne çıkmış olup; bu randevu gün süresinin bakanlık standartlarına indirilebilmesi ve hastalarımızın mağduriyetlerinin giderilebilmesi için Müdürlüğümüz tarafından ultrasonografi hizmet alım ihalesine çıkılmıştır. Haberde iddia edilen 8 aylık süre oldukça abartılıdır ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir” dedi.

Cuma Şahin/ Çorum

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: