Doktor kalmadı 133 işçi verdiler!..

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  36 Doktor çeşitli nedenlerle hastaneden ilişiklerini keserken,. 133 işçi, İş ve İşçi Bulma kurumundan işe başlamak için güvenlik soruşturmalarının bitmesini bekliyor.

Ülke  medyasının  gündemindeki yerini farklı konularla meşgul eden Çorum, şimdilerde sağlıkta yaşanan çelişkilerle yerini  korumaya devam ediyor.

Önceki gün Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden  36 Doktorun istifa  ederek ve başka nedenlerle tayin alarak hastaneden ilişiklerini kesmesi ile gündem olması yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Bünyesinde 200 civarında işçi bulunan hastaneye İş ve İşçi Bulma Kurumundan 133 vasıfsız işçinin daha verilmesi çeşitli söylentilere neden oldu. İş ve İşçi Bulma Kurumundan hastanede görevlendirilmek üzere belirlenen 133 işçinin güvenlik soruşturmasının bitmesi ile birlikte işe başlayacağı öğrenildi.

Mevcut hastanede taşeron işçiliğinden 180 işçi kadroya geçerken 20 civarında çalışanda özelleştirilen şeker fabrikasından kadroya dahil edilmişti.

Çorum’un son nüfus sayımında nüfusu, 600 binlere yaklaşan insan sayısı ile dikkat çekerken, sağlıktan aldığı hizmet ise tıkanma noktasına dayandı.

Öte yandan 33 farklı branşta hizmet birimi olan Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 10 bölümde hiç doktor bulunmuyor. Bazı bölümlere ise ilçeden görevlendirilen doktorlar geliyor.

36 Doktorun Doç Dr., Ydr. Doç Dr., ve Uzman Doktorlardan oluşması ise işin başka bir boyutu. Doktorların yetersiz olduğu Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, 200 görevli varken 133 kişinin daha görevlendirilmesi, ‘ Hastalanan vatandaşları işçiler mi muayene edecek’ söylemlerine yolaçtı.

BU DALLARA BAKAN DOKTOR YOK

Nükleer Tıp, Gaastro  Entoloji, Çocuk Endokroloji, Çocuk Kardiyoloji, Romatoloji, Hemotoloji, Göğüs Cerrahi  ve Onkoloji  bölümlerin de görevli doktor bulunmuyor.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: