ÇORUM’A YENİ HEKİMATAMASI 14 MART’TA!..

Sağlık Bakanlığı’nca Çorum’a bir önceki 16 doktor ataması dışında, 14 Mart’ta çekilecek kurayla çok sayıda branşta yeni uzman hekim ataması yapılacak.


20 Şubat 2019

Sağlık Bakanlığı’nca Çorum’a bir önceki 16 doktor ataması dışında, 14 Mart’ta çekilecek kurayla çok sayıda branşta yeni uzman hekim ataması yapılacak.

Çorum merkez ve bazı ilçelerinde yaşanan hekim açığının giderilmesine yönelik girişimler olumlu netice verdi.

AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, geçtiğimiz günlerde heyet halinde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek, bilhassa merkez ve ilçelerdeki pratisyen, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı branşındaki hekim açığının ivedilikle giderilmesi talebinde bulunduklarını hatırlattı.

Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı’nca Çorum’a bir önceki 16 doktor ataması dışında, 14 Mart’ta çekilecek kurayla çok sayıda branşta yeni uzman hekim ataması yapılacak.

Atamalar gerçekleştiğinde özellikle Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şu anda olmayan veya yetersiz kalan hekim kadroları tamamlanmış olacak. Çorumlunun sağlık hizmeti sunumunda yaşadığı aksaklıklar da azalacak.

AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan’ın verdiği bilgiye göre, 14 Mart’ta çekilecek kurayla birlikte Alaca Devlet Hastanesi’ne Eczacı, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Bayat Devlet Hastanesi’ne Diş Tabibi, Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Diş Tabibi, Endotonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tadivisi Uzmanı Diş Hekimi, Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesine pratisyen hekim ve 1 Uzman Hekim, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine pratisyen hekim, acil tıp uzman hekim, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, Cerrahi Onkoloji Uzmanı, Çocuk Gastreontolojisi Uzmanı, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı, Gastreontoloji Uzmanı, Göğüs Cerrahisi Uzmanı, Hematoloji, İç Hastalıkları Uzmanı, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı, Klinik Nörofizyoloji Uzmanı, Nükleer Tıp Uzmanı, Ramatoloji Uzmanı, Tıbbi Onkolog, İskilip Devlet Hastanesi’ne Eczacı, Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve Genel Cerrahi Uzmanı atanacak.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: