Olay adam yine konuştu!.

”BU SORULARIN CEVABINI BEKLİYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz, göreve geldiği günden bu yana boş durmuyor ve kimsenin soramadığı soruları açıklamaya devam ediyor.

Çorum Belediye Meclisinin her toplantısında yolsuzluk, kayırma, haksız kazan, zimmet ve yasa dışı ne kadar dosya varsa bir bir açıklayan Yılmaz’ın, gündeminde bu defa Belediye çalışanının AKP Bayraklarını Asmak için görevlendirilmesi ve akabinde elektrik çarpması sonrasında ağır yaralanması vardı.

09 Şubat 2019 Cumartesi Tatil Günü Saat 10:30 sıralarında AK Şemseddin Caddesi üzerinde vinç yardımıyla uzandığı aydınlatma direğine Parti flamalarını asarken akıma kapılan belediye işçisi Hüseyin Akyol’a acil şifalar diliyoruz, diye açıklamasına başlayan Yılmaz, yetkilileri yerden yere vurmaya devam etti.Yaralanan işçinin sağlığına kavuşma temennisi ile devam ederken kamuoyu adına beş soru sordu.

”Cumhuriyet Halk Partisi Olarak yaşanan talihsiz olayda, kamuoyu ve hemşehrilerimiz adına şu soruları sormak en temel görevimizdir.” diyen Yılmaz, Şu soruları sordu.

  1. Bu talihsiz olayda yaralanan Şahıs Belediyede Çalışmakta mıdır? Şayet Çorum Belediyesinde çalışıyorsa, Üst amirlerin emir ve talimatları doğrultusunda mı orada çalışmaktadır?
  2. Bayraklama çalışması yapan araç Çorum belediyesine mi aittir? Aitse diğer siyasi partilere de ihtiyaç halinde tahsis ediliyor mu?
  3. Bayraklama çalışması yapılmadan önce ve yapılırken Çorum YEDAŞ’a yazılı yâda sözlü olarak elektrik kapatma ve önlem alınması konusunda bilgi verilmiş midir?
  4. Bu talihsiz kaza sonrasında Çorum Belediyesi bir inceleme yada soruşturma başlatıldı mı? Soruşturma ve inceleme başlatıldıysa bu konuyla alakalı sonuç kamuoyuna bilgilendirme olarak sunulmuş mudur?
  5. Bu kazayla alakalı olarak Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış mıdır? Şayet soruşturma başlatılmışsa yapılan, işlem ve sonuç nedir?

Cumhuriyet Halk Partisi ve Çorum Kamuoyu olarak, Sorduğumuz soruların yanıtını en kısa sürede beklemekteyiz.

Tuncay Yılmaz
CHP Çorum Belediye Meclis Üyesi

Düşünceni söyle, yorum yaz...