” Ankara’yı oluşturan şehirlerin, Çorum Birinci sırasında”

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu,Yeni Mahalle Nazım Hikmet Kültür Salonunda bir araya geldi.

Av. Cemal Emir,

” Ankara’yı oluşturan şehirlerin Çorum 1 sırasında”

Ankara Yeni Mahalle Nazım Hikmet Kültür Salonunda bir toplantı düzenleyen Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu Başkanlığı çok sayıda Çorumluyu ve siyasetçiyi bir araya getirdi.

Pazar günü saat 14.00 da, Ankara Yeni Mahalle Nazım Hikmet Kültür Salonunda başlayan toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıya  CHP ve İYİ Parti’nin Ortak Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı  Mansur Yavaş, Yeni Mahalle Belediye Başkanı ve Başkan adayı Fethi Yaşar, CHP Çorum Millet Vekili Tufan Köse, İyi Parti Çorum- Sungurlu Belediye başkanı ve başkan adayı Abdülkadir  Şahiner, Çorum – Mecitözü İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Bora Baltacı, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Başkanı Av. Cemal Emir ve çok sayıda Halter Federasyonu Eski Başkanı Kenan Nuhut, Çorumlu katıldı. Toplantıda Av. Cemal Emir, Yeni Mahalle Belediye Başkanı ve Başkan adayı Fethi Yaşar ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş birer konuşma yaptılar.

” Ankarayı oluşturmada Çorum birinci sırada”

Nazım Hikmet Kültür Salonunda yapılan toplantıda kısa bir konuşma yapan Hitit Dernekleri Federasyonu Başkanı Av. Cemal Emir, Çorumluların Ankara’yı oluşturan şehirlerin birinci sırasında olduğunu belirterek, ” Bizler Çorumlu olarak her zaman bir araya gelmek durumundayız. Federasyon olarak her zaman yanımızda olan Çorum Sungurlu Belediye Başkanımız Sayın Abdülkadir Şahiner beye çok teşekkür ederiz. Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Mansur Yavaş beyi de yanımızda olmaya davet ediyorum. Biz birlikte güzeliz. Bizler birlikte güçlüyüz. Bu gücümüz de şu yada bucu olmadan Çorumlular olarak  birlikteliğimizden geliyor. Bu birlikteliğimizin hiç bozulmadan devam etmesi en büyük arzumuzdur”dedi.

”Ben bütün Ankara’lıların Başkanı olacağım”

Toplantıda bir konuşma yapan Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, seçilmesi halinde tüm Ankaralıların Belediye Başkan ı olacağını belirterek, Av. Cemal Emir’in talebinin yerinde olduğunu ve bu talebe duyarsız kalmayacağını belirtti.

YAVAŞ, konuşmasında, ” Bu gün gelinen durum içler acısı. Yapılan çalışmaların ihtiyaçların dışında ve öncelik sırasının en sonunda bulunması esef verici bir durumdur. Biz yönetime geldiğimizde bu tür harcamaların ölü yatırım değil halkın ihtiyaçlarını karşılayacak yatırım olmasına dikkat edeceğiz. Her ili yansıtan bir yeşil alan oluşturacağız ve içine o ili temsil edecek materyaller koyacağız. Biz seçilmemiz halinde tüm Ankaralıların başkanı olacağım”dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...