Özsaçmacı, ”Firen patladı kamyonu sağa çek sağa Erdoğan”

İyi Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı Mecitözü Belediye Başkan Adayı Tanıtma Toplantısında Erdoğan’ı yerden yere vurdu.

Özsaçmacı, ”Firen patladı kamyonu sağa çek sağa Erdoğan”

”Eş dost yandaşlarınla kurduğun sonradan görmeler iktidarı canımıza yetti artık. Türkiye Cumhuriyetini dar-ul harp sayıp hazineyi yağmalamayı meşru gören, Türk vatanını ganimet gören alçakları yanından uzaklaştır.”

Pazar Günü saat 14:00 da, Mecitözü Gazi Düğün Salonunda Partisinin İlçe Belediye Başkan Adayı Bülent Bora Baltacı’yı tanıtırken salonda yaptığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarını ağır bir dille eleştiren İyi Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Erdoğanı fireni patlayan kamyon şoförüne benzeterek, ”Kamyonu sağa çek sağa” diye seslendi.

Özsaçacı, konuşmasında, ”17 yıldır bizleri yöneten bir iktidar var ve sen bu iktidarın baş yönetenisin”dedi.

17 yıldır habire yönetmelik değiştirerek krizi geçiştireceklerini sandıklarını belirten Özsaçmacı,

” Durmadan bir şeyler açıklıyorlar. Sayın Erdoğan kendi atadığı bürokratlara çatıyor. Kendi atadığı belediye başkanlarını görevden alıyor. Kendi kendini varlık fonunun başına atıyor. Hiç durmadan konuşursa her şey düzelecek sanıyor” dedi.

Ata sözlerinden örnekler veren Özsaçmacı, ‘Her şey psikolojik’ diyor. ‘Bu da geçer’ diyor. Geçer geçer de.. Güzel bir söz var, ‘balık demiş ki: ben öldükten sonra neydim derin gölleri’

Çok konuşan boş konuşur Sayın Erdoğan, diyen Bekir Özsaçmacı, ” Direksiyonda sen varsın ve yokuş aşağı giden freni patlamış  kamyon gibiyiz.. Çek sağa ve bu dar günde birazda milleti düşünüp, aç kulağını dinle:

Sermaye için onca önlem düşünüyorsun, vatandaşın da elinden tut.

3600 ek gösterge işini hemen hallet.

Asgari ücretliden vergi almayı bırak.

Esnaftan stopaj kesmeye ara ver.

Engelli maaşından kesinti yapmayı aklının ucundan bile geçirme.

Çiftçinin aldığı mazottan, gübreden vergiyi kaldır.

Yandaşlarınla olan dövizli sözleşmeleri hemen TL’ye çevir.

Emeklilikte yaşa takılanları da gündeme al.

Emekliye, sabit gelirliye acilen kriz zammı yap.

Eş dost yandaşlarınla kurduğun sonradan görmeler iktidarı canımıza yetti artık. Türkiye Cumhuriyetini dar-ul harp sayıp hazineyi yağmalamayı meşru gören, Türk vatanını ganimet gören alçakları yanından uzaklaştır.

Tüm bu fakr-u zaruret içinde milletimiz bilsin ki;” diye konuştu.

”Geldikleri gibi gidecekler.

Yola çıkışları belediyelerle olmuştu,

 gidişleri de belediyelerle olacak”

Özsaçmacı konuşmasını şöyle sürdürdü.

”İmar rantı uğruna katlettikleri şehirlerimizi kurtaracağız. Kirli politikalarını finanse ettikleri o hortumları kesip atacağız. Türkiye’yi iyi kent modeli ile tanıştıracağız. Devamında da muktedirin emeklilik işlemlerini başlatacağız.

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır / İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır.

Neyse ki geri sayım başladı artık. İYİ Parti güçlü programıyla ve yenilenmiş teşkilatlarıyla, kadrolarıyla işin başına geliyor.

İYİ Parti çalışıyor, İYİ Parti koşturuyor, İYİ Parti milleti dinliyor.

İYİ Parti kula minnet eylemeyenlerin partisidir.

İYİ Parti ona buna eyvallah etmeyenlerin partisidir.

İYİ Parti Türk’ün varoluş iradesidir.        

İYİ Parti icazetini ancak ve sadece milletten alanların partisidir.

İYİ Parti sıvasız evlerde vatana kurban yetiştirenlerin partisidir.

Haklılığımızı gösterdikçe, sansürü kırıp derdimizi, kaygımızı, ülke için hayal ettiğimiz vizyonu anlattıkça akın akın bize gelecek milyonlar var. Bu milletin evlatları aldatılabilir, yanlış yönlendirilebilir, ancak irfanını teslim etmez. Milleti seveceğiz, millete güveneceğiz, onun irfanına hitap edeceğiz. O zaman aldatılanlar sorgulamaya başlayacak, o zaman Erdoğan medyasının tiyatrosunu izleyerek bir illüzyona hapsedilmiş milyonlar soru sormaya başlayacak. O sorulara biz cevap vereceğiz. O “titreyip kendine dönüş”ün öncüleri biz olacağız.

Bundan daha kutsal bir vazife, bu öncülükten daha büyük bahtiyarlık var mıdır? İlteriş’in yanına toplanan o ilk 17 kişi… Atatürk’ün çağrısına icabet eden, o bir avuç insan… Trablusgarp’a gönüllü gitmeye namzet o birkaç zabit… Bunlar bizim ilham kaynaklarımızdır. Nasıl onlar bir çığ gibi büyüyüp, milletin gözünü açtılar, nihayet muvaffak oldularsa, biz de muvaffak olacağız.

Bunu gerçekleştirmek için artık daha fazla imkânımız, daha fazla aracımız, daha fazla yöntemimiz ve daha güçlü bir teşkilatımız var. Meşru zeminde edindiğimiz bu ilk alan, yarının güzel, güçlü, müreffeh ve mutlu Türkiye’si için bir sıçrama taşıdır!

Yarın zafere ulaşıp, memleketi bu çöküşten kurtardığımızda, milletle kol kola, omuz omuza kutlama yaparken, öncülerden olma şerefiyle, O MÜTEVAZI ANALARIMIZIN YÜZÜNÜZDEN, KALENDER BABALARIMIZIN ALINLARINIZDAN, SAYENİZDE YÜZÜ GÜLMÜŞ ÇOCUKLARIMIZIN ELLERİNİZDEN ÖPECEĞİ GÜNLERİ HAYAL EDİN. BEN SİZE BU KUTLU SAHNEYİ VAAT EDİYORUM, MİLLETİN TARİHİNE ALTIN HARFLERLE GEÇMEYİ, BİR AHLAK VE İMAN RESTORASYONUNUN MİMARI OLMAYI VAAT EDİYORUM. YOLUMUZ BUDUR. BU BİR AŞKTIR, MAŞUĞUMUZ MİLLETTİR!”

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: