5 Kasım 2018 Haber Yayın Tarihi:

AKP Kadın kolları toplu kan verdi

Yardımlaşma ve dayanışmanın öncü kuruluşlarından biri olan Türk Kızılayı’nın kuruluşunun 150. Yılı vesilesiyle, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığının 81 ilde eş zamanlı olarak yaptığı “Kan Ver Hayat Kurtar” kampanyası, Çorum’ da da büyük ilgi gördü.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve Sosyal Politikalar Birimi Başkanı Fatma Yılmaz koordinatörlüğünde, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle teşkilatlarının katılımıyla gerçekleşen kan bağışı kampanyası, Çorum Hitit Kan Alma Merkezinde yapıldı.

Yoğun ilgi gören kampanyaya katılan Ak Parti Kadın Kolları Teşkilatı ve duyarlı Çorumlu vatandaşlarımızla tek tek ilgilenen Meryem Demir;  Öncelikle burada yapılan kan bağışının, hem halka hem de hakka hizmet olduğunu ifade ederek, kan bağışının aciliyet değil süreklilik olduğu düşüncesiyle, insana en büyük değeri veren medeniyet birikimimizin bir gereği olarak, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında hiçbir çıkar gözetmeksizin yardıma koşan Türk Kızılayı’nın her zaman yanında yer aldıklarını, bu bağlamda üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirtti. Demir ayrıca; Türk Kızılayı’nın, değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın “ Kızılay Haftasını” kutlar emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...