12 Ekim 2018 Haber Yayın Tarihi:

Trafik artık Havadan denetlenecek

“Denetim ve Algı Yönetimi” başlığı altında, trafik kazalarının yoğunlaştığı yol güzergahlarında helikopter desteğinde trafik denetimi yapılacak.

Jandarma sorumluluk bölgesinde 100 günlük eylem planında Trafik Güvenliğine Yönelik “Denetim ve Algı Yönetimi” başlığı altında, trafik kazalarının yoğunlaştığı yol güzergâhlarında denetim faaliyetleri artırılarak sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi amacıyla Jandarma Genel Komutanlığınca görevlendirilen helikopter desteğinde, Jandarma Trafik Timleri, Jandarma Asayiş Ekipleri ile 14 Ekim 2018 tarihinde 16.00-18.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen güzergâhlarda, trafik denetimi yapacak.
1. Güzergah: Çorum Merkez – Bayat İlçesi sınırlarına kadar, Çorum- Çankırı (D.180-02-03) Devlet Karayolu. 2. Güzergah: Çorum Merkez – Osmancık İlçesi sınırına kadar Çorum- Lâçin (19-81) İl yolu, Dodurga yol kavşağından – Osmancık İlçesi Merkezine kadar, Osmancık (785-04) Devlet Karayolu. Yapılacak trafik denetim ve faaliyetlerin yerel ve ulusal basında yer alması ile: Trafikteki yol kullanıcılarının “ tehlikeli şerit değiştirme /makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/ park etme, şerit ihlali, emniyet kemeri, cep telefonu ile konuşma” gibi kural ihlalleri üzerinde durularak karayolu kullanıcılarının daha dikkatli araç kullanmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda algı oluşturulması sağlanacak. 

Düşünceni söyle, yorum yaz...