2 Ekim 2018 Haber Yayın Tarihi:

Gelin takılarla salondan kaçtı damat 155 aradı

Çorum’daki düğünde gelin ve damadın aileleri arasında çıkan takı tartışması sonrası gelin düğünü terk etti. İlginç olay polise yansıdı.

Alınan bilgiye göre, ilginç Olay kentteki Çorum-Samsun karayolu üzerindeki bir düğün salonunda meydana geldi. İddialara göre 30 yaşındaki Celal T., bir süre önce görücü usulüyle Hatay’da yaşayan Hicran T. ile tanıştı. Tanışmanın ardından evlilik kararı alan çift, Çorum’da önce nikah kıydı. Geçtiğimiz Cuma günü ise genç çift kentteki bir salonda düğün merasimi gerçekleşti. Takı töreni sırasında kız tarafının takıları almak istemesiyle düğün bir anda karıştı. Sözlü tartışma devam ederken gelini alan kız tarafı, salonu terk etti.

GELİN KAÇIRILDI İDDİASI

Damat tarafı polisi arayarak gelinin kaçırıldığını söyleyip yardım istedi. İhbar üzerine polis şehrin giriş ve çıkışlarını tutarak söz konusu aracın peşine düştü. Gelin Hicran T.’nin içinde bulunduğu araç Ankara yolunda durduruldu. Hicran T., kaçırılmanın olmadığını, kendi rızasıyla minibüse bindiğini dile getirirken, damat ve ailesi de gelin için verdikleri 15 bin TL’lik başlık parası, aracıya verdikleri 10 bin TL ve düğünde takılan takıların kendilerine verilmesi halinde şikayetçi olmayacaklarını söyledi. Anlaşan iki aile birbirinden şikayetçi olmazken, çift de düğün günü ayrılık kararı aldı.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...