25 Eylül 2018 Haber Yayın Tarihi:

Çorum Belediyesinde, Ateş operasyonu başladı, işler karıştı

Sosyalmedya üzerinden yapılan paylaşımların ardından Çorum Belediyesi’nde sıcak gelişmeler yaşanmaya başladı

Çorum Belediyesi’nde neler oluyor?
Yaklaşık 10 gündür kamuoyunun dikkatle takip ettiği Çorum Belediyesi’nde düğmeye basıldı.. Evrak ve belge gönderdiği iddia edilen bir başkan yardımcısı görevden alınırken, 3 personelin de görev yerleri değiştirildi.

KÜLCÜ GİTTİ, AMA TARTIŞMASI SÜRÜYOR..

30 Ocak’ta görevden alınan Muzaffer Külcü’nün döneminde Daire Başkanlığı görevinde bulunan Ünal Ateş’in geçtiğimiz haftalarda sosyalmedya hesabından yaptığı paylaşımların ardından Çorum Belediyesi’nde bir başkanyardımcısı görevden alınırken, Eğitim Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nde ise üç personelin görev yerleri değiştirildi.

13 EYLÜL 2018 TARİHİNDE ‘BAKALIM…

BU İŞİN SONU NEREYE VARACAK?’ DEMİŞTİK..

ATEŞ’E BELGE VE EVRAK MI GÖNDERDİLER?

Habercim19’da Mustafa Demirer’in yazdığına göre; Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Yiğit’in başkan yardımcılığı görevinden alınırken, belediyeden evrak gönderdiği tespit edilen Eğitim Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 3 personel ise başka birimlere gönderildi.

Zeki Gül’ün Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Özel Kalem Müdürlüğü görevine vekaleten getirilen İrfan Yiğit’e kısa bir süre sonra başkan yardımcılığı kadrosu verilmişti. Yiğit, aynı zamanda Özel Kalem Müdürlüğü görevini de vekaleten yürütüyordu.

Öte yandan Belediye Başkanı Zeki Gül’ün oluru ile Eğitim Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan üç personelin de görev yerleri değiştirildi.

Bu üç personelin Veteriner İşleri, Temizlik İşleri ve Hal Müdürlüğü emrine verildiği öğrenildi.

GÜL:İÇERİDEKİ ÇETEYİ
TAHMİN ETTİK, ANCAK…

Hakimiyet Gazetesi’nden Erol Taşkan’a konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül, belediye aleyhine yürütülen karalama kampanyasında, içerdeki çeteyi tahmin ettiğini ancak delillendirme aşaması gelmeden de adım atmadığını belirterek,  kesinleşen bilgi ve belgeler üzerine etrafa belediye aleyhine bilgi ve belge dağıtan yapı ile ilgili yaptırım uyguladıklarını açıkladı.

 

‘KÖSTEBEK’ ARAYIŞI BAŞLADI..
VE ATEŞ HESABINI KAPATTI..

Öte yandan bir süredir sosyal medya ağı üzerinden yaptığı paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Ünal Ateş’in facebook’taki hesabını kapattığı dikkat çekti.

Yine kulislerden sızan bilgilere göre; Muzaffer Külcü döneminde Daire Başkanlığı görevinde bulunan Ünal Ateş’in geçtiğimiz haftalarda sosyalmedya hesabından yaptığı paylaşımların ardından Çorum Belediyesi’nde adeta ‘teyakkuz’ ilan edilirken, Ateş’e bilgi ve belge gönderenlerin tespit edilmesi için yoğun bir çalışma içerisine girildiği konuşulmaya başlamıştı.

Bu operasyonun bir başkan yardımcısının görevinden alınması ve 3 personelin başka birimlere kaydırılması ile sınırlı kalıp kalmayacağı konuşulurken, Çorum Belediye yetkililerinin yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından bir açıklama yapıp yapmayacağı da merakla bekleniyor.

 

YİĞİT, GÖREVİNDEN ALINDI..

‘YENİ ENSTRÜMANIM GELDİ’ 

Özel Kalem Müdürü İrfan Yiğit’in yeni aldığı enstrümanı ile verdiği pozun üzerindeki, “Yeni enstrümanım geldi. 
İlk türküm “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”. Aldım sazı elime, bakalım daha ne türküler çalacağız. Bütün türküleri çalmadan sazı bırakmak yok.” mesajı, görevden almaların gerçekleştiği saatlerde silinerek, aynı fotoğraf karelerinin üzerinde “Yeni enstrümanım geldi” yorumu yer aldığı dikkat çekti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...