25 Eylül 2018 Haber Yayın Tarihi:

Çorum Barosu Başkanını seçecek; İlk Aday Sevinç Demirtaş Şahin

Avukat Sevinç Demirtaş Şahin, 13 Ekim’de yapılacak genel kurulda Çorum Barosu başkanlığına aday olduğunu açıkladı

 
‘MESLEKTAŞLARIMIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUM’

Av.Sevinç Demirtaş Şahin, Çorum Barosu’nun 13 Ekim 2018 günü yapılacak olan olağan genel kurulunda adaylar birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Av. Kenan Yaşar’ın ardından Av. Sevinç Demirtaş Şahin de Baro Başkanlığı’na aday olduğunu duyurdu.

Çorum Barosu’nun 2 yılda bir yapılan olağan genel kurulu 13 Ekim 2018 tarihinde toplanacak. 2 dönemdir Baro Başkanlığını yürüten Av. Altan Akpınar’ın aday olmayacağını açıkladığı seçimli kongrede ilk kadın aday da Sevinç Demirtaş Şahin oldu.

Üyesi olmaktan büyük onur ve gurur duyduğu Çorum Barosu’nun olağan kongresinde başkan adayı olduğunu dile getiren Şahin, tüm meslektaşlarından destek beklediğini söyledi.

Av. Sevinç Demirtaş Şahin, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
‘Değerli meslektaşlarımızın tercihleriyle seçildiğimizde, yönetim kurulumuz ve komisyonlarımız ile birlikte; mesleki tecrübemizle ve baromuza emek vermiş baro eski başkanlarımızın ve özellikle mevcut başkanımız  Av. Altan Akpınar’ın birikimi ve Atatürk ilkeleri ışığında; Avukatlık meslek haklarını, insan hak ve özgürlüklerini, yargının tarafsızlık ve bağımsızlığını, adil yargılanma hakkını, hukukun üstünlüğünü, evrensel hukuk ilkelerini, demokrasiyi her şart ve ortamda amasız ve fakatsız savunacağımızı özellikle belirtiriz.

Avukatlık mesleğinin sorunlarının çözümü önceliğimiz olurken, avukatlık mesleğinin ve meslektaşlarımızın itibar ve saygınlığını zedeleyecek her türlü hareketin karşısında mesleki dayanışma göstereceğiz.

Gerek şehrimizde, gerek ülkemizde gerekse dünyada yaşanan her türlü hak-hukuk, insan haklan, kadın ve çocuk haklan ihlalleri, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı, adaletin -gerçekleşmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması, gibi konuların takipçisi ve çözümleyici taraflarından birisi olacağız.

Bunu yaparken tutumumuz bağımsız ve özgür kalarak; yapıcı, uzlaşmacı ve çözüm odaklı olacaktır. Yapılacak olan seçimlerde oy kullanacak meslektaşlarımın desteklerini bekliyor, diğer aday meslektaşıma başarı diliyorum.’

Düşünceni söyle, yorum yaz...