Kamuoyundan sır gibi saklanan define olayında 2 kişi ağır yaralandı. Dinamitli define olayında 2 kişi ağır yaralandı

Çorum- Ortaköy İlçesi Karacip köyünde meydana gelen patlama olayında iki  kaçak defineci dinamitin atlaması sonrasında ağır yaralı olarak bulundu.

Kurban Bayramının ikinci günü Çorum Ortaköy İlçesi- Karacip köyü Gündoğan mevkiinde kaçak kazı yaptıkları sonradan anlaşılan iki kişi yaralı olarak bulundu. İlçe Jandarma  komutanlığı tarafından olay yerinde bulunan ağır yaralı S. K ve M.A Ambulanslarla Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada yapılan ilk tedavileri sonrasında S.K’nin 1 gözünün M.A’nın ise 2 gözünün ağır hasar aldığı belirlenirken , yaralıların vücutlarının çeşitli yerlerinden de hasarlar oluştuğu belirlendi. Yaralılar ve olay hakkında şu ana kadar yetkililer tarafından bir açıklamanın gelmemesi kafalarda çeşitli soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

 

Bu olayın Çorum Kamuoyundan sır gibi saklanmasındaki amaç nedir? Burada patlamaya neden olan meteryalin menşei nedir ve bu kişiler nasıl temin ettiler? İki yaralının son durumları nedir? Nerede tedavi ediliyorlar?. Olay hakkında her hangi bir işlem başlatıldı mı? Olayın kamuoyundan saklanmasındaki amaç nedir?

Şu ana kadar güvenlik güçlerinden ve yetkili mercilerden konuyla ilgili bir bilgi paylaşımı gerçekleşmedi? Neden?

Düşünceni söyle, yorum yaz...