14 Eylül 2018 Haber Yayın Tarihi:

Çorum’da Göğüs Cerrahı kalmadı

Doktorların bir türlü durdurulamadığı Çorum’da kimileri berat ettiği 4 yıl önce ki görülen bir dava yüzünden sürgün edilirken kimileri de emekli olunca Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor açığı yaşanmaya başlandı.

4 yıl önce bir iddia üzerine haklarında soruşturma açılan ve görülen duruşmalar sonrasında suçsuz oldukları  kanıtlanarak berat eden Beyin Cerrahı Uzman Dr. Şahhatayi Şahin Şanlı Urfa’ya, Ortapedi Uzmanı Teoman Başaran ise Erzurum’a menşei belli olmayan kişiler tarafından alınan ani kararla gönderilirken, Ortapedi Uzmanı Dr. Murat Çalbıyık ise aynı dava sonrasında üniversite de öğretim görevlisi olduğu için işleme tabi tutulmamıştı.Göğüs Cerrahi Opr.Dr. Veli Özbek ise emekli oldu.

Dallarında uzmanlaşan hekimlerin emekliye ayrılması ve sürgün edilmelerinden sonra  Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor açığı yaşanmaya başlandı.

Dr. Emekli olmuş Personelin haberi yok

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göğüs Cerrahi Opr. Dr. Veli Özbek’in  emekliye ayrıldığından haberi olmayan hastane personelleri ise gelen hastalara vizit vermeye devam ediyor. Yazıhane önünde bekleyen hasta ve hasta yakınları ise yazıhanenin kapalı olduğunu ancak mesai bitiminde doktorun gelmemesi neticesinde öğreniyorlar.

Düşünceni söyle, yorum yaz...