Tufan Köse’ye pazar yerinde sataştılar

Ülke kaderinin belirleneceği seçim için çalışmaların hızlandığı son zamanlarda Milletvekili adaylarına da sataşmalar başladı.

Üçüncü defa CHP Tarafından Çorum’dan Milletvekili Adayı listesine 1 sıradan aday gösterilen Av. Tufan Köse ve CHP Milletvekili Adayları Burçin Solmaz, Gürsel Yıldırım ,  Mehmet Tahtasız ve CHP yöneticileri ile Seçim çalışmaları yaptığı Çorum Cumartesi Pazarında vatandaşların sözlü tacizine uğradı. Partililerin ve diğer adayların araya girmesiyle tartışma soru cevap şeklini aldı.

Köse, Cumartesi  Pazarında vatandaşlarla görüştüğü sırada yanına yaklaşan Muharrem Atak isimli vatandaşın , ” Sen hangi memlekettensin?” sorusuna, Köse, Çorumluyum cevabını verdi. Atak, daha sonra sorularını sıraladı.” 2 Dönem Çorum’dan Vekil oldun, Bir dikili ağacın var mı Çorum’da. 3 dönem vekil adayı oldun CHP’lileri partiden soğuttun. Ne hakkın var buna? Biz Hacı Bektaş Veli Parkından yürüyüş yaptık sen neredeydin? Sana vekillik görevini veren bu Çorum Halkına ne yaptın şu ana kadar? Çorum ve Çorum’lulara ne verdin? sorularıyla karşılaştı.

1500 Çocuğa burs veriyorum !..

Muharrem Atak isimli vatandaşın sorularına Köse, ” 1500 çocuğa burs verdim.” cevabı verdi. Neden millet bilmiyor bunları? sorusuna ise  Köse, ” Bizde bir adet vardır. Bir elin verdiğini diğer el görmemeli. Biz çalışmalarımızın hepsini millete duyuramayız. Bazı şeyler gizli tutulmalıdır”dedi. Daha sonra Atak, 1500 çocuk nerede kimin çocuklarına veriyorsun bursu. Bizim bunları bilmeye hakkımız var. Siz bu milletle dalga geçiyorsunuz”dedi. Köse, ” bu tür konuşmalar burada olmaz gel partiye partide konuşalım” dedi. Muharrem Atak, ” bu konuşmalar halkın içinde yapılır, çünkü siz bu halktan oy alıyorsunuz”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir