Bir yılda 100 kilo verdi

Çocukluğundan buyana obezite  olan Orhan Şahinkaya (40) zamanla 170 kiloya ulaştı.  1 yıl içerisinde ise aldığı ani bir kararla 100 kilo vererek 70 kiloya düştü.

 

Çorum Merkezde yaşayan 40 yaşındaki Orhan Şahinkaya çocukluğundan bu tarafa yemek yeme alışkanlığını dizginleyemediği için 170 kiloya çıktı. Diz ağrıları ve uyku bozukluğu yaşayan Şahinkaya, yemek yeme isteğini dizginleyemediğini, gün geçtikçe kilo almaya devam ettiğini  ve hayatının çekilmez hal aldığını söyledi.

Orhan Şahinkaya, ” Çocukluğumdan bu yana kilo almaya devam ettim. Bu aşırı yemek yeme arzusunu bir türlü durduramadım. Bacaklarım ağrımaya ve çekilmez hal almaya başladı. İş yerime yürüyerek gidemiyordum. Motorla gidiyordum. Fakat işim temizlik olduğu için ayakta durmak zorundaydım. Aşırı kilolu olmam nedeniyle ayakta dururken uyukluyordum. Yemek yemeyi azalttığım zaman şiddetli mide ağrısı yaşıyordum. Gece uykum düzenli değildi. uykuda aşırı derecede horlamam oluyordu. Kendi horlama sesime uyanıyordum. Son zamanlarda kiloya bağlı nefes darlığı da yaşamaya başlamıştım. Psikolojim bozuldu ve hayata küstüm” dedi.

Artık çocuğumu sevebiliyorum

Hayatının akışını anlatmaya devam eden Orhan Şahinkaya, çocuğunu kucağına alıp sevememenin ezikliğini yaşadığını belirterek, ” Kilom beni çocuğumdan uzaklaştırıyor ve bozuk olan psikolojim tamamen bozuluyordu. İnsanların bana bakışlarından rahatsız oluyordum. Arkadaşlar arasında konuşurken mide ameliyatından bahsettiler. TOKAT Devlet hastanesine gidip mide kelepçesi taktırdım. Verilen diyet listesini uyguladım şimdi 70 kiloya indim ve hayata gülümseyerek bakıyorum. Çocuğumu sevebiliyorum. Uykumu uyuyabiliyorum. İşime yaya gidip geliyorum. 1 yılda 100 kilo verdim sırtımda taşıdığım ağır yükü atmak güzel bir şeymiş. İnsanların bana bakışı değişti. Mutluyum artık”dedi.

Haber – Fotoğraf

Cuma Şahin/ Çorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir