Çorum’lu Körleri, Vali’de Başkan’da kabul etmemiş

Çorum Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Cuma Aykaç üvey evlat muamelesi gördüklerini ileri sürerek Serzenişte bulundu. Çorum’u idare eden  yöneticilerden, Altı Nokta Körler Derneği Çorum Şubesi olarak 6 defa Validen, 4 defada belediye başkanlığından randevu talep ettiklerini ama her seferinde randevuyu alamadıklarını dile getirdi.

Çorum Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Cuma Aykaç, dernek üyelerimizin sorunlarını iletmek istedik ve bu konularda desteklerini talep edecektik fakat bir türlü görüşme randevusu alamadıklarını belirterek şunları söyledi.

Aykaç; ” Her kurumun ve kuruluşun kendine göre sorunları vardır. Çorum Altı Nokta Körler Derneği olarak bizim üyelerimizin de sorunları bulunmaktadır. Bazı sorunları dernek bünyesinde çözebiliyoruz ama bazılarının boyutu bizi aşıyor. Boyutumuzu aşan bu sorunlarımızı da ilimizin üst düzey yöneticileri görüşmek istedik. 6 Defa Çorum Valisinden randevu istedik 6 sın da da olumlu cevap alıp görüşemedik. Çorum Belediye Başkanı ile 4 defa görüşme talebinde bulunduk oradan da olumlu cevap alamadık. Bizler Çorum Altı Nokta Körler Derneği olarak üvey evlat muamelesi gördük. Biz kimin kapısını çalabiliriz yöneticiler bile bizi dinlemekten imtina ederken. Biz bu duruma düşmeyi kendimiz seçmedik. Ama Yönetenlerimiz de bizi görmezden gelme lüksüne sahip değiller. Bizler görme engelli olabiliriz ama bizlerinde birer  birey olduğumuz unutulmamalıdır.  İş adamlarına ve diğer kurum ile derneklere görüşme imkanı verilirken bizim kapıdan çevrilmemizin sebebini anlamış değiliz. Biz kapıdan çevrilmemizin nedenlerini Sayın Vali beyden ve Belediye Başkanımızdan öğrenmek istiyoruz. Ne sakatlar gününde yaptığımız etkinliklerde yanımızda bulundular nede normal günlerde yanımızda oldular.” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir