GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİMİZ

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyla mesaj yayımladı.
Bir milletin sahip olduğu en büyük güç topu, tüfeği değil imanlı inançlı gençleridir. Bunun en güzel örneği 1919 yılında başlayan milli mücadele ile ortaya konmuştur. Her türlü imkansızlığa yokluğa rağmen büyük bir mücadele gerçekleşmiştir.
Ancak vatan toprağı için canını vermeye hazır imanlı ve inançlı gençliğimiz sayesinde adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanına imza atılmıştır.
19 Mayıs’ın en zor şartlarda bağımsızlık ateşini Samsun’da yakarak bütün Anadolu topraklarını ışıtan şanlı bir yürüyüşün başladığı gün olduğunu ifade eden Başkan Demir
Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Samsun’da özgürlük meşalesi ile anlam kazanan 19 Mayıs milletimizin tarih sahnesinde yeniden şaha kalktığı esaret altında yaşayamayacağını dünyaya haykırdığı bir gündür.
Bu anlamlı günü gençlerimize armağan etmesi hem ülkemizin geleceğinin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine, barış ve huzurun gençlerle  geleceğine inandığını söyledi.
Gençlerimizin yarınlarının sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde bilgili ideal sahibi olarak yetişmeleri için tüm gücümüzle çalışıyoruz İktidarda olduğumuz günden bu yana gençlerimiz için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda önceki yıllarda az öğrenci kalırken şimdi bunun iki kayına yükselterek daha çok öğrencinin barınması sağlandı. Yine üniversiteli öğrencilerimiz için burs ve kredi miktarınıda 2017 yılında istenilen rakama geldi.İşini kurmak isteyen zor geçim sağlayan gençleride Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından kredi ve hibe olarak kaynak desteği vererek el uzatmış olduk.Bunun yanısıra Gençlik merkezleri ve Gençlik kamplarındaki üye artışları her geçen gün artıyor sporun her dalında kendilerini gösterme imkanı tanıyoruz biz var oldukça gençlerimiz için daha güzel işler yapacağız.
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz barışın korunması için çaba göstermeli sorunları akılla bilgiyle diyalog ve dayanışma içerisinde çözmeli Gençlerimiz siyaset başta olmak üzere katılımlarıyla hayatınıza güç katacağına ülkemize Yen’i Ufuk’lar açacağını söyledi.
Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan
“16 Nisan halk oylamasında kabul edilen ve seçilme yaşını 18 ‘e indiren Anayasa değişikliği gençlerimize verdiğimiz önem ve onlara duyduğumuz güvenin en açık göstergesidir ” diyerek gençlerimiz için devletimiz neler yapacağını belirtmiştir.
Son olarak
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak vatan ve millet için hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir