Çorum’da Sı…cak yer kalmadı

Çorum merkezde halkın tuvalet ihtiyacını karşılayacak bir kaç umumhane vardı şimdi o da kalmadı.

Yıllardır bir türlü kamuoyunun dikkatini çekmeyen, siyasilerin bir türlü üzerinde durmadığı, uygar milletlerin olmazsa olmazı olan tuvalet Çorum şehir merkezinde kendisine yer bulamadı. Halkın sıkça uğradığı ve çocukları ile birlikte dinlenmek amacıyla kullandığı yeşil alanlara, belediyenin çay ocakları yaparak kiraya vermesinden sonra park yerlerinde bulunan bir kaç tuvaletten şimdi ise geriye hiç kalmadı.

Hıvzı veldet velidedeoğlu parkında bulunan 2 tuvaletten eser kalmaz iken, Pir Baba çamlığında bulunan son tuvalette kaldırılarak yerine işletme tahsis edildi. Parka dinlenmeye gelen ailelerin tuvalet ihtiyacı gidereceği son yerde kapatılmış oldu.

”ABİ ÇARŞIDA TUVALET EDECEK YERİMİZ KALMADI”

Çarşıya alış verişe gittiğimiz zaman ihtiyaç giderecek yerimiz yoktu diyen ismini açıklanmasını istemeyen vatandaş, ” Abi inanın bu bize yapılan en büyük saygısızlıktır. Yıllardır alış verişten sonra apar topar eve dönmek zorunda kalıyoruz. Parklara gezmeye gidiyoruz. Çoluğumuz çocuğumuzla ihtiyaç giderecek yer kalmadı. Parklarda işletme yapan yerlerde bir şey yeme içme gerçekleştirmez isen  işletmenin tuvaletini kullandırmıyorlar. Daha önceleri olan tuvaletler kimi siyasetçilere kimisi yandaşlara verildi fakat denetim yapılmadı, vatandaş düşünülmedi. Yıllar öncesinde gezmekten zevk aldığımız güzel Çorum’umuz da gezmeye gitmeye çekiniyoruz. Bizim seçtiğimiz idareciler bu konuya eğilseler de vatandaş olduğumuzu anlasak çok iyi olacak”dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir