26 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

İkbalevler Anaokulu Çorum’u Temsil Etti

Avrupa okulları iletişim teknolojileri ile bilgi paylaşım ortaklığı eTwinning projeleri kapsamında Eskişehir Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu’nda ‘Bir Hilal Uğruna’ adlı bayrak sergisi açıldı.

Çorum İkbalevler Anaokulu sergiye “Beş Değer Her Şeye Değer” projesi kapsamında yapılan “Değerli Bayrağım”  yarışmasında dereceye giren bayrak ile katıldı.

İkbalevler Anaokulu öğrenci ve velisinin yaptığı bayrak sergisinin yapılacağı Eskişehir Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu’na sergide yerini alması için kargo ile gönderildi.

Böyle güzel ve anlamlı bir projede ilimizi temsil etmiş olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden İkbalevler Anaokulu Müdür Yardımcısı Leyla Külcü, daha bir çok projede yer aldıklarını ve başarılı çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Serginin açılışına; Vali Özdemir Çakacak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Faruk Şener, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmezi Şehit Soner Özübek’in annesi Cemile Özübek, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, “Bizi biz yapan değerlerimizi çocuklarımıza öğretmeliyiz.” diyen Vali Çakacak, “Ay yıldızlı şanlı bayrağımızın anlamını ve bizim için ne kadar değerli olduğunu çocuklarımıza öğretmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Programa katılanlara teşekkür eden Okul Müdürü Mustafa Yavuz ise yaptığı konuşmada, ülkemizin her yöresinde eğitim gören öğrencilerin el emekleriyle hazırlanan ‘Bir Hilal Uğruna’ adlı serginin öneminden bahsetti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en etkili şekilde kutlamak ve ay yıldızlı bayrağımızı taçlandırmak amacıyla Türkiye çapında 185 öğretmenin bir araya gelerek bu projeyi yürüttüğünü dile getiren Proje Koordinatörü Dilek Emir de, “5-10 yaş grup öğrencileri arasında yürüttüğümüz bu projedeki amacımız öğrencilerimize vatan, millet ve bayrak sevgisini en iyi şekilde yaşatmaktır.” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra açılış kurdelesini kesen Vali Çakacak, beraberindekilerle birlikte sergiyi gezdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...