26 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

CHP Kadın Kollarından Kadınca Dayanışma Yemeği ”Sahaya İnme Zamanı”

CHP Çorum Kadın Kolları 27 Nisan 2018 Cuma günü saat 13.00’te Güleryüz Restaurantta yemekli toplantı düzenleyecek. Cumhuriyetçi kadınlar sahaya iniyor sloganıyla toplanacak kadınlarla fikir alışverişi yapılacak.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Gülhan EKE;
“Amacımız ülkenin içinde bulunduğu kaos ortamında tüm yurtsever ATATÜRKÇÜ kadınlarında silkelenerek kendilerine gelmesi ve uçuruma sürüklenen bu güzel ülke için ellerini taşın altına koyma zamanı çoktan geçti. ‘zararın neresinden dönersen kardır’ mantığıyla hareket ederek ülke sadece erkeklerin yönetimine terk edilemeyeceğini bilmesi gerekir. Biz bu yemekli toplantıyı düzenlerken bireysel çıkar değil ülke menfaatini ele alacağız. Keşkelerin zamanı değil ve keşkelerin de ülkeye getirisi olmaz. Yarın keşke dememek için bugün Cumhuriyet kadınlarıyla bir araya gelmek ve sahaya inmek zorundayız. Biz Cumhuriyet kadınları ülke söz konusu olduğunda Kara Fatma ve Nene Hatun olmalıyız. Gelecek biz kadınlarla kurulacak ve biz bunu başaracağız”
dedi.
Birlikteliğin ön plana çıktığı açıklamada EKE açıklamasını şöyle sürdürdü.
“ Çorumlu tüm kadınları yemekli toplantımıza davet ediyoruz. Sorumluluk taşıyan, Cumhuriyet kadınıyım diyen ve bu ülke menfaati diyebilen, kendisini Nene Hatun, Kara Fatma, Halide Onbaşı, Şerife Bacı, Halime Çavuş, Gördesli Makbule olmaya çağırıyoruz”  dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...