20 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

Avukat, müvekkilini 3bin EURO dolandırmış

 

Isparta Milletvekili adayı olan Avukat,  Gurbetçi müvekkilini 3 Bin EURO dolandırmış…..

Avukat müvekkilini 3 binEURO dolandırmış

Yaptığı kavga sonrasında tazminata mahkum edilen gurbetçiyi, davasına vekil olarak tuttuğu Avukat 3 bin EURO dolandırmış.

 

Çorum Merkez Milinö PTT şubesinde 2010 tarihinde  işlem yaptığı sırada , sıra kapma nedeniyle kavga yaptığı kişinin dişlerini kıran 65 yaşındaki Hasan Öz isimli Gurbetçi vatandaş çıkartıldığı mahkeme tarafından suçlu bulunarak tazminata mahkum edilmiş. Yurt dışında çalışan Hasan Öz isimli gurbetçi, kendisini savunması için Çorum Barosuna kayıtlı Av. E. E.  yi kendisine vekil tayin etti. Mahkum edildiği 3 Bin EURO yu avukat E.E nin hesabına, karşı tarafa ödemesi için yollayan Hasan Öz, acı gerçekle yurda emeli olma nedeniyle dönüş yapınca karşılaşmış. Avukat E.E olayın yalan olduğunu söyledi ama çektiği mesajlar ise kendisini yalanladı.

‘Rakibimin avukatı acıdı ama avukatım bana acımadı’

Hasan Öz, başından geçenleri şöyle anlattı; ” Benim başıma gelen bu olayı başkaları yaşamasın. Haksızlığa uğradığımız bir olay karşısında kaba güce baş vurdum suç işledim. Mahkemeye düştüm cezalı konuma geldim. Kabul etmemem mümkün değil suçu işledim mahkeme kararını verdi. karşı tarafa  tazminata mahkum edildim. Karar doğruydu. Ben çalışmak için yurt dışına çıktım. Bu davada benim yasal haklarımı savunması için o zaman Çorum Barosuna kayıtlı Av. E. E’yi kendime avukat tuttum. Kendisine bu davada bana vekil olduğu için 1400 TL parayı peşin ödedim. Ücretini ödediğime dair makbuz istedim. Bana , ‘ Hesabı daha sonra görürüz’ dedi. Makbuz vermedi. Karşı tarafa olan tazminat borcuma mukabil kendisine, Almanya Ziraat Bankası şubesinden 3 bin EURO para gönderdim. Mahkemenin bana kesmiş olduğu cezayı da kapattığımı düşünüyordum. Yurda emekliye ayrıldığım için dönüş yaptım. üzerime kayıtlı aracımı sattım. Noterden devir işlemi yapmak istediğimde karşılaştığım durum benim şoke olmama yetti. Çünkü aracımın ve Türkiye’deki Gayri menkullerim üzerinde haciz işlemi varmış. Aracın satışını yapamadım.  Oysa benim kimseye borcum yoktu. Bu haciz işleminin nereden kaynaklandığını öğrenince, beni savunması için tuttuğum Avukat E. E tarafından dolandırıldığımı anladım. Şimdi Isparta’da olduğunu öğrendiğim ve bir siyasi partinin il başkanı olan  Av. E.E Hakkında , tekrar avukat tutarak yasal işlem başlattım. Yahu bana ceza yediren rakibimin avukatı halime acıdı da parasını peşin verdiğim ve beni savunması gereken kendi avukatım bana acımadı. Bana çektiği mesajlarda ödeyeceğini bildirmesine rağmen 5 yıldır paramı ödemedi”dedi.

Avkat E.E.” Bana borcu vardı”

Konuyla ilgili aradığımız Avukat E.E, suçlamayı kabul etmedi. Telefonda, ” Hasan Öz’ü hatırlıyorum. Kendisinin avukatlığını yaptım. Bu dava nedeniyle bana olan borcu vardı ve onu ödedi. Mahkemeye de gereken belgeleri sunacağım. Bana iftira atıyor. verdiği para bana olan borcuna mukabil di. Benim dolandırıcılıkla ilgim olmadı” dedi.

Haber- Fotoğraf

Cuma Şahin /Çorum

Düşünceni söyle, yorum yaz...