18 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

İYİ PARTİ SEÇİMLERE HER KOŞULDA GİRECEK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 26 Ağustos’ta erken seçim yapılması çağrısının ardından tartışılan İYİ Parti’nin seçime katılıp katılmayacağı konusunda İl Başkanı Bekir Özsamçacı’dan bir açıklama geldi.

Özsaçmacı, partilerinin seçimlere her koşulda gireceğini ve seçimlerden de galip çıkacağını iddia etti.

Bahçeli tarafından açıklanan erken seçim talebinin sarayla yapılan görüşmeler çerçevesinde alınmış bir karar olduğunu ileri süren Özsaçmacı, “Bahçeli hükümetin küçük sözcüsü olarak; yurt dışına büyük sermaye kaçışları, ardı ardına gelen şirket iflaslarının gösterdiği ekonomik çöküşün durdurulamayacağını görerek ekonomik çöküşü seçim sonrasına öteleyecek şekilde bir erken seçim stratejisini yürürlüğe koymuştur” dedi.

Erken gelen seçim öncesinde kalan ve bulunabilecek bütün kaynakların seferber edilip sahte bir bahar havası yaratılarak seçime girilmeye çalışılacağını söyleyen Özsaçmacı, seçimden sonra ekonomik çöküşün başlaması sivil bir sıkı yönetime dönüştürülerek baskı rejimi güçlendirilerek ekonomik çöküşün sosyal sonuçları kontrol altına alınmaya çalışılacağını iddia etti.

Özsaçmacı, “Plan bu olmakla beraber, İYİ Parti bu planları milletin lehine olacak şekilde kökünden bozacaktır. Bazı çevrelerde bilgisizlikten, bazı çevrelerde ise kasıtlı olarak İYİ Parti’nin seçime giremeyeceği algısını yerleştirilmektir. Oysa İYİ Parti kurulur kurulmaz Kurucular Kurulunu toplayarak kongresini gerçekleştirmiş ve seçime girmeye hak kazanmıştır. İYİ Parti’den önce de üç siyasi parti Kurucular Kurulu ile kongrelerini yaparak seçime girmişlerdir. Kimse diğer partilere başka kural İYİ Parti’ye başka kural uygulamaya tevessül etmesin. Özetle İYİ Parti seçimlere her koşulda girecektir ve bu seçimlerden galip çıkacaktır” ifadelerini dile getirdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...