12 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

Ve nihayet, Poyraz Efe kurtuldu

 

Geçtiğimiz ay içerisinde kamuoyuna duyurulan ” Yaşamı 5 bin liraya bağlı” başlıklı haberimize konu olan Çorum’lu 3.5 yaşındaki Poyraz Efe AKBAŞ isimli çocuk ameliyat oldu.

 

Çorum’lu Seyit ve Şükriye Akbaş Çiftinin 3.5 yaşındaki minik çocukları Poyraz Efe Akbaş  Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç.Dr. Mehmet Erhan Türkoğlu ve ekibi tarafından saat 07.30 başlanan ameliyat 5 saat sürdü. Başarılı bir ameliyat geçiren minik Poyraz Efe, yoğun bakım ünitesine alınarak gözlem altında tutulmaya başlandı. 44 saatlik kritik dönemin atlatılması için minik Efe’nin uyandırılması bekleniliyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç. Dr. Mehmet Erhan Türkoğlu’nun aile bireylerine verdiği bilgiye göre, Minik Poyraz Efe’nin ameliyatının sorun gerçekleştiği, yoğun bakıma alınmasının ise enfeksiyonel gelişmelere karşı tedbir amaçlı olduğu belirtildi. minik Efe’nin 2 gün yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutulacağı ve daha sonraki gelişmelere göre tedavinin devam edeceği öğrenildi.

 

 

 

 

 

Aile yoğun bakım önünde

Minik Efe’nin ameliyata alınması ile birlikte yoğun bakım ünitesi önüne kamp kuran Akbaş ailesi, ”Çocuğumuz uyandı. Doktorumuz, Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç.Dr. Mehmet Erhan Türkoğlu ve ekibine teşekkür ederiz. Bize bu sevinci yaşatan ve bu çocuğumuzun hayata tutunmasında büyük  emeği geçen ODATV, haberci19. ve çalışanlarına, aynı zamanda bizi içine düştüğümüz bu karanlıktan kurtaran Türk halkına candan yürekten teşekkür ederiz. Sayenizde iki çocuğumuzun sağlığına kavuşarak hayata merhaba demeleri sağlandı”dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...