5 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

“Günah çıkarmak için mevlit okutup lokmalar dağıttılar”

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, Ülkücü camiaya nifak tohumları ekenlerin dün günah çıkarmak için Başbuğ ruhuna mevlit okutup lokmalar dağıttıklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, 1992 yılında rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’e başkaldırıp “MHP çizgisinden saptı” diyerek partiyi bölenler ile bu gün de aynı gerekçeleri ileri sürüp Ülkücü camiaya nifak tohumları ekenlerin olduğunu belirtti.

Bu kişilerin 4 Nisan günü günah çıkarmak için camilerde Başbuğ ruhuna mevlit okutup lokmalar dağıttıklarına dikkat çeken Şahin, “Kendilerinin en büyük milliyetçi olduklarını halka gösterme derdine düşmeleri bir riya bir göz boyamadan başka bir şey olmadığını herkes bilmektedir. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in ifadesiyle ‘Ülkücünün partisi MHP’dir. MHP dimdik ayakta, MHP Devletin arkasında ve yanındadır. MHP Lider Devlet Bahçeli beyin önderliğinde 2023’e güçlü bir şekilde ilerliyor. Ülkücülerin ip siz sapsız kişilerle kurumlarla işi olmaz” ifadelerini kullandı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...