4 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

“Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i özlemle andık”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, ebediyete irtihalinin 21. yılında, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i dualarla, özlemle andıklarını, rahmet, minnet, Fatihalarla yad ettiklerini belirtti.

MHP Sungurlu İlçe Teşkilatı, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 21. yılı dolayısıyla camilerde mevlit okutup helva dağıttı.

MHP İlçe Teşkilatı tarafından merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü münasebetiyle ilçedeki Ulu Cami, Çarşıbaşı ve Ümit Camilerinde öğle namazı öncesi mevlit okutuldu. Öğle namazı sonrası camilerde vatandaşlara helva ikramında bulunuldu.  Ulu Camide düzenlenen anma programına MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, yönetim kurulu üyeleri ile AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hacı Arslan Tök ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yasin Şahin gazetemize yaptığı açıklamada, ebediyete irtihalinin 21. yılında, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i dualarla, özlemle andıklarını, rahmet, minnet, Fatihalarla yad ettiklerini belirtti.

Hayatını Türklük şuur ve gururuna vakfeden, İslam ahlak ve faziletine adayan Türkeş’in yaşadığı döneme damgasını vuran mümtaz bir dava adamı, inanmış ülkü ve ilke insanı olduğunu ifade eden Şahin, Türkeş’in, bu vasıflarıyla milli gönüllere girdiğini, büyük bir sevgi kazandığını söyledi.

Ömrünü milletine adamış, hayatı bu uğurda çile ve mücadelelerle geçen Türkeş’in, ihanete karşı imanın, yıkıma karşı dik duruşun, tuzaklara karşı milli şuurun, teslimiyete karşı milliyetçi onurun sembolleşen ismi olduğunu vurgulayan Şahin, Türkeş’in Türklük hasımları karşısında çelikten bir irade ortaya koyduğunu dile getirdi.

Yasin Şahin, Türkeş’in, fikri olgunluğu, ileri görüşlülüğü, sabrı ve sağduyusu sayesinde bugüne ışık tuttuğunu, hayatının her döneminde aziz millete eşsiz bağlılık ve sadakat beslediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin meseleleri karşısında düşünüp dile getirdiği akılcı, kalıcı, milli ve isabetli çözüm önerileri hala geçerliliğini korumaktadır. İnancım odur ki korumaya da devam edecektir. O, Türk’ün nefes aldığı her yerde milli heyecan, kalbi Türk dünyası için çarpanların yol başçısı, Türk-İslam ülküsünün yılmaz savunucusu olarak fikir ve hareketimize istikamet vermiştir. İlhamını Türk milletinin engin ferasetinden almıştı. Ufkunu milli bir ruhla çizmişti. Mazlumlara umut, zalimlere korku, dosta güven, düşmana karşı amansız bir mücadelenin simgesi olan milliyetçi-ülkücü harekete liderlik yapmıştı.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...