3 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

Jandarmadan güven ve huzur uygulaması

Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirildi.

Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; kamu düzen ve huzurunun devamı, genel emniyet ve asayiş hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve muhtemel terör, asayiş ve kaçakçılık olaylarının önlenmesi, suç işleme niyetindeki şahısların caydırılması ve aranan şahısların yakalanması maksadıyla özellikle vatandaşların yoğun olarak bulundukları yerlerde denetim ve kontroller gerçekleştirildi.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi’nin emir ve komutasındaki 6 asayiş ve 1 trafik ekibiyle toplam 39 personelin katıldığı uygulamada, bin 157 şahıs sorgulanırken arama kaydı bulunan 2 kişi yakalandı. 174 araç kontrol edilirken 18 umuma açık yer denetlendi.

İçişleri Bakanlığının koordinesinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Güven ve Huzur Uygulaması-9” ile eş zamanlı olarak Sungurlu’da da jandarma ekipleri vatandaşların güven ortamında hayatlarının devamına yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...