Kubilay Karacif’ten duygu dolu veda

Görev süresi dolan Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Yrd. Doç. Dr. Ömür Demirer’e görevini devrederken duygusal anlar yaşandı.

  

 

Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen törende Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, görevini Yrd. Doç. Dr. Ömür Demirer’e devretti. Duygusal anların yaşandığı törende gözleri dolan Karacif, ağlamamak için kendini zor tuttuğunu söyledi.

Törende veda konuşması yapan Karacif, 6 yılda bu kubbede hoş bir seda bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirtti. Göreve başladığında 10 personelin olduğunu, şimdi ise 38 kişilik büyük bir aile olduklarını ifade eden Karacif, “Burası memleketiniz olunca biraz daha değil, baya farklı oluyorsunuz. ‘Doçentlik 10 sene sonra olsun’ diyebiliyorsunuz. Çalışanların desteğinin yanı sıra anne babamın desteği zaten apayrı, bu desteklerle burada 6 yılda güzel şeyler yapmayı başardık.

Sungurlu’ya gelince de ilk hedefim kampüsü faaliyete geçirmekti. Bitiremedik, bizden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı ama % 75-80 seviyelerine geldi çok şükür. 22 Şubat’ta ihalesi olacak, inşallah tamamlanacak. Sayın Rektörümüz sağ olsun bize müthiş destek oldu. Buralı olmanın sağladığı çok avantaj oldu. Herkesle iyi olduk, gittik geldik onlar geldi, hiçbir ricamız geri çevrilmedi.

Ben bu 6 yıllık süreçte hepinizden çok memnunum.  Burayı bir aile gibi gördüm her zaman, hepinize çok teşekkür ediyorum. Hakkımı helal ediyorum. Başarılar diliyorum. Sungurlu benim için unutulmaz bir yer ve anı olarak kalacak” ifadelerini kullandı.

Yüksekokul Müdürlüğüne atanan Yrd. Doç. Dr. Ömür Demirer de Rektör Reha Metin Alkan’a teşekkür ettiği konuşmasında,  “Bizde devraldığımız görevi yine aile çerçevesi içerisinde en güzel şekilde yerine getireceğiz inşallah. 2 tane avantajım var benim. İlki sayın müdürümün geçmiş 6 yılda çok güzel bir sistem kurmuş olması. İkincisi de hocamız Sungurlulu bende Çorumluyum. Hocamın Sungurlunun yerel dinamiklerini biliyor olması, benim için büyük bir avantaj, kendisine her konuda mutlaka danışacağım. İnşallah daha iyi işler yaparız, biraz daha farklı şeyler yaparız. Önemli olan bu işi hakkıyla yapmak.  Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların sonunda Karacif’e plaket ve çiçek takdimleri yapılarak hatıra fotoğrafı çekinildi. Törene, yüksekokul personelinin yanı sıra Kubilay Karacif’in babası Ahmet Karacif ve annesi Fatma Karacif’te katıldı.  Karacif, personel ile teker teker vedalaştıktan sonra okuldan anne ve babası ile ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir