Kaya; Çorum’u karıştırdı STK’lar ayakta

 

İl Genel Meclis toplantısında önerge krizi büyüyor, İskilip ayağa kalktı Çorum karıştı. Çorum İl Genel Meclisi Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın toplantıda İskilip İl Genel Meclis Üyesi Üzeyir Esenkaya’nın kadın sığınma evi ile ilgili vermiş olduğu önergeyi reddederek bir tartışmaya daha imza atması ortalığın karışmasına neden oldu.

Il genel meclis üyesi Üzeyir Esenkaya’nın vermiş olduğu önergeyi reddederek, ” senin önergeni kabul etmiyorum” diyen il genel meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, ulu cami önünde toplanan kalabalık tarafından protesto edildi.
Protesto ya İskilip Esnaf Odası Başkanı ismet uslu İskilip Şoförler ve Nakliyeciler odası Başkanı Abdurrahman Uysal , İskilip Bakkallar ve Tuhafiyeciler odası Başkanı Osman Top, İskilip Ziraat Odası Başkanı Kâmil Akdoğan., İskilip Marangozlar odası Başkanı Selami Koçyiğit İskilip Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Bozkurt, İskilip Mahalle Muhtarları , İskilip köy Muhtarları İyi parti İskilip ilçe başkanı Ömer Sardonat  ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan İsmet uslu; ” hemşehrimiz il genel meclisi üyesi Üzeyir Esenkaya’ya yapılan bu saygısızlık İskilip halkına yapılmış olup İskilip halkını üzmüştür” dedi.

İskilip halkının bu muameleyi hak etmediğini ifade eden uslu, ”İskilip halkı olarak Halil İbrahim Kaya’yı kınıyoruz. Ayrıca katılımları için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz ”dedi.

Sosyal medyada Halil ibrahim kayaya tepkiler çığ gibi büyürken, Üzeyir Esenkaya’ya destekler sürüyor.

Abidin Gõkmen Çok seviyesizce yapılmış bir davranış hiç yakıştıramadım şiddetle kınıyorum Halil kayayı derhal genel merkeze 

durum bildirilmeli

Ömer Zakin İskilipli Olarak Hepimiz Kınıyoruz Ve Sayın Kayanın İstifa Ermesini İstiyoruz

 

Ahmet Torun Ankara dan sevgi selamlar.değerli hemşerilerimi kutluyorum

 

İsmail Almacı Tüm hemşehrilerimize şahsım adına teşekkür ediyorum.. haberimiZ olsaydı ben de katılmayı isterdim.. Ancak sayın Belediye başkanımızı göremedim sanırım fotoğraflara yansımadı

 

  

  

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: