1 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

”Benimle neden oynadınız” dedi ve silahı ateşledi

Çorum’da gündüz vakti akıllara durgunluk veren ve insanlara korku dolu anlar yaşatan bir  olay yaşandı. Bir kişi elindeki silahla havaya ateş açtı ve platonik mi yoksa gerçekten aşk mı yaşadı dedirten görüntüler eşliğinde bayan müdüre ve eşine saldırdı.

Olay önceki gün, Buharaevler Mahallesinde meydana gelen olayda, 35-40 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir şahıs, elindeki silahla bir kadın ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında silahlı kişi, ” M. hanım benimle neden oynadınız?  ve Bunu kardeşinize bile söylediniz neden? diye seslendiği M.K. İsimli kadının ricası üzerine, ”Tamam ateş açmayacağım korkmayın.”dedi. Tartışma esnasında talihsiz kadının “Allah rızası için yardım edin. Bir Allah’ın kulu yok mu yardım edecek” diye feryat etmesi üzerine semt sakinleri olaydan haberdar oldu. Mesai saati olması nedeniyle ortalığın sakin olduğu bir anda yaşanan olayı gören bir duyarlı vatandaş da cep telefonu ile tartışmayı görüntüledi.

KADINI ‘ZORLA’ GÖTÜRMEK İSTEDİ

Elinde silahıyla kadını kendisi ile gelmesi için ikna etmeye çalışan şahsa yaklaşamayan semt sakinleri durumu polise ihbar ettiler. Kendisini bu eyleminden vazgeçirmek için çaba gösterenlerin yaklaşmasına da izin vermeyen şahıs elindeki silahla havaya ateş etmeye başladı.
çorum (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Kadın Uyanık davrandı 

Şahsın elindeki silahı almaya çalışan genç kadın, korkudan bayılmış numarası yaparak yere yığıldı. Kadın bayıldığını düşünerek yerden kaldırmaya çalışan kişi elindeki silahları yere bırakarak kadının ayılmasını isterken , kadın ani bir hareketle yerden kalkarak silahı almaya çalıştı. silahının alınmak istenmesini fark eden adam silahını alarak ayağa kalktı ve olay yerine gelen polis ekipleri tarafından eyleminden vazgeçirildi. Silahı elinden alınan şahıs gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Bir süre yerde baygın yatan kadına ise, olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Talihsiz kadının evli olduğu öğrenilirken, olaya canlı canlı tanık olan ve korkulu dolu anlar yaşayan çevre sakinleri de kadına zorbalık yapan ve zorla kaçırmaya çalışan şahsa tepki gösterdi.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, ÇORUM’DA KANAAT ÖNDERLERİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ. (İSMAİL KABAKDERE - MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

SALDIRGAN ŞİZOFREN HASTASIYMIŞ!

Bu arada, akıllara durgunluk veren bu olayın ardından genç kadın tesisatçılık yaptığı öğrenilen kişiden şikayetçi oldu. Kadının bir lisede müdürlük yaptığı, eşinin ise Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli olduğu öğrenildi. Olayı gerçekleştiren kişinin de şizofren olduğu, bir okul inşaatı için Doğu’dan Çorum’a geldiği, söz konusu okulun tesisat işlerini yaptığı sırada okulda müdürlük yapan kadına karşı ilgi duyduğu ve uzun bir süredir de kadını rahatsız ettiği ileri sürülüyor. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. 

çorum (3)

çorum (2)

Düşünceni söyle, yorum yaz...