27 Eylül 2017 Haber Yayın Tarihi:

ONAN, ” CEYLAN, Vekilliğin sınırlarını aşmıştır”

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, makam aracı durdurulduğu gerekçesiyle trafik polisleriyle tartışan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde İsmail Kakaç İlkokulu’nda düzenlenen bir törende Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın aracının bir polis memuru tarafından durdurulması üzerine yaşanan problem ve akabinde milletvekilinin sergilediği davranışların kamuoyunun gündemine oturduğunu ifade eden MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, “Yaşanan hadise ülkemiz ölçeğinde yayın yapan basın-yayın kuruluşlarında yer bulmuş ve sosyal medyada tartışma konusu olmuştur. İlimizin bu ve benzeri örneklerle ülke gündeminde anılması hemşehrilerimiz tarafından üzüntüyle karşılanmıştır” dedi.
1636707_940x531

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HERKESİ HİZAYA ÇEKER GİBİ
VEKİLLİK SINIRLARINI AŞTI

MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: “İlimizde her siyasi düşünceden vatandaşlarımızın tepkileri bizlere ulaşmış ve partimiz bu konuda vatandaşlarımızın düşüncelerini dile getirme ihtiyacı duymuştur. Kamuoyunda oluşan kanaate göre, yaşanılan olayda emniyet mensuplarının uygulaması doğru veya yanlış olsa bile yaşanılanlar göstermektedir ki, milletvekili Ceylan, kendisini devletin üstünde görmektedir. Ceylan, herkesi hizaya çeker hal ve tavırlarıyla milletvekilliği sınırlarını aşmıştır. Önüne gelene fırça atmıştır. Yaşanılan hadise, şaşkınlıkla karşılanmıştır.
ertuğrul-onan-MHP-Çorum-Merkez-İlçe-Başkanı-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜÇ ŞIMARIKLIĞINI YAŞIYOR
VALİMİZ HİÇ TEPKİ VERMEDİ

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, gösterdiği hal ve davranışlarla devlet yöneticilerini hakaret vari sözleriyle küçük düşürmüş, acz içerisinde bırakmıştır. Ülkemiz olağanüstü bir dönemden geçerken, OHAL uygulaması süreci devam ederken, güvenlik riskini en üst boyutta yaşadığımız bu günlerde devlet yöneticileriyle yaşanılan bu hadise iktidar milletvekiline yakışmamıştır. Bu olay milletvekilinin güç şımarıklığının boyutunu ortaya koyarken, devletin en üst yetkilisi olan Çorum Valisinin de elleri arkasında olayı izlemesi ve hiçbir tepki vermemesi içinde bulunulan durumu gözler önüne sermiştir.
190739

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLİS BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ

Hiç şüphe yok ki hem seçilmiş milletvekilleri vatandaşlarımızın temsilcisi, devlet yöneticilerimiz de devletimizin temsilcileridir. Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilmiş milletvekilleri hal ve davranışlarında ölçülü olmalı, vatandaşlarımızı temsil ettiklerini unutmamalıdırlar. Emniyet mensupları ülkemizin gözbebeğidir. Sadece ülkemizin güvenliğini sağlarken şehit veya gazi olduklarında değil, her daim sevgi ve saygıyı hak ettikleri göz önünde bulundurulmalıdır.
ertuğrul onan MHP Çorum Merkez İlçe Başkanı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEVGİ VE HOŞGÖRÜ ÇAĞRISI!

Siyasi partiler ve onların değerli yöneticileri ve milletvekilleri davranışlarıyla, konuşmalarıyla, Türkiye’nin aydınları gibi, sanatkârları gibi, bilim adamları gibi, milletimize örnek teşkil edecek şahsiyetler olarak kendini göstermelidir. Davranışları ve üslupları bunu gerektirir. Söyleyecek sözleri bu nezaket içinde olmalıdır. Böyle olmalıdır ki; demokrasi içinde birbirleriyle yarışa girmiş olan milletimizin güzide insanları, hem birbirlerine hem kamu görevlilerine, hem de milletimize karşı sevgi ve hoşgörüyü daha çok yansıtabilsin. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ilimizde yaşanan bu ve benzeri hadiselerin son bulmasını umut ediyoruz. Devlet millet kaynaşmasına en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde sevgi ve hoşgörü dilinin ilimiz siyasetine hakim olmasını temenni ediyoruz.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...