27 Eylül 2017 Haber Yayın Tarihi:

MHP Karıştı Belediye başkanını bile İhraç ettiler

 

Çorum MHP Teşkilatı Parti Tüzüğüne aykırı hareket eden 25 kişiyi disipline sevk etti ve çıkan karar onaylandı partiden ilişikleri kesildi.

Edinilen bilgiye göre, MHP’nin Çorum’da iki ilçe belediye başkanlığından birisi olan Sungurlu İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner ve Sungurlu İlçe MHP teşkilatından  çok sayıda partiliyi Meral Akşener’i destekledikleri gerekçesiyle disipline sevk ettiler. Hafta içerisinde toplanan Parti disiplin kurulu disipline sevk edilen partililerin ihraç istemini inceleyerek karara bağladı. Çıkan karar ise listede ismi geçen partililerin hepsini parti tüzüğüne aykırı davranmaktan partiden ihraç edilmesi yönünde karar alarak ihraç işlemini gerçekleştirdiği öğrenildi.

Hafta içerisinde toplanan MHP İl ve İlçe yönetimi Parti tüzüğüne aykırı davrandığını ileri sürdüğü 25 kişiyi partiden ihraç etmek için disipline sevk etti. Disiplin kurulu yaptığı inceleme sonrasında Başta MHP’li Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner olmak üzere toplam 25 kişiyi partiden ihraç etme kararını onaylayarak kişilere ihraçla ilgili evrakları postaladı. İhraçların 100 ün üzerinde olacağı ve devam edeceği ise gelen bilgiler arasında. İhraç edilen partililerin Dodurga, Sungurlu Laçin ilçelerinden olduğu, ileriki günlerde ise Çorum Merkez ve diğer ilçeleri de kapsayacağı öğrenildi.

İHRAÇ BAHANESİ MERAL VE FETÖ

Partiye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, disipline sevk edilen kişilerin Meral Akşener yanlısı olmaları ve FETÖ ile ilişkilendirilmeleri olarak belirtildi. Çorum Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahinerin’de Meral Akşener yanlısı olduğu  gerekçesiyle disipline sevk edildiği ve alınan karar gereği partiden ihraç işlemi gerçekleştirildiği vurgulandı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...