Karadağdan SAKARYA Mesajı var

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Sakarya Meydan Savaşı’nın 96.’ncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ,Kurtuluş Savaşı’nın önemli dönüm noktalarından biri olan Sakarya Zaferi’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan yolda millete moral ve güç verdiğini belirtti. Karadağ, Sakarya Zaferi’nin uluslararası alanda Meclisin itibarını yükselttiğine, bağımsızlığın ve nihai zaferin habercisi olduğuna dikkat çekerek, kahramanlığın, şecaatin, hamiyetin ve fedakarlığın milli manevi nişanelerini taşıyan destanların büyük millet olmanın en belirgin tezahürü olduğunu kaydetti.

Karadağ, ”Mustafa Kemal Paşa komutasındaki ordunun Kurtuluş Savaşı’nın her safhasında olduğu gibi Sakarya’da da benzersiz bir cesaret ve fedakarlık örneği gösterdiğini, 21 gün süren şiddetli çarpışmaların ardından elde edilen zaferin halka büyük moral ve güç kazandırdığını hatırlatarak “Sakarya Meydan Muharebesi’nde sergilenen azim ve kararlılık bugün de milletimizin en büyük ilham kaynağıdır. İstiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz. Sakarya Zaferi’nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyoruz.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.