8 Ocak 2017 Haber Yayın Tarihi:

Kar yağışı, okulları eğitime 1 gün kapattı

Çorum Merkez Alaca, İskilip, Ortaköy, Oğuzlar, Uğurludağ ve Mecitözü  İlçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar bir gün süre ile tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

kar

Çorum’un Mecitözü İlçesinde olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Mecitözü’nde olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tamamında 09 Ocak 2017 Pazartesi günü eğitime bir gün ara verilmiştir” denildi.

İŞTE TATİL OLAN DİĞER İLÇELER

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından akşam saatlerinde yapılan açıklamada “Olumsuz hava koşulları nedeniyle özellikle Alaca, İskilip, Ortaköy, Oğuzlar, Uğurludağ ve Mecitözü İlçesi’nde köylerden okullara gelen öğrencilerin taşınmasında sıkıntı yaşanabileceği dikkate alınarak 09.01.2017 günü okulların tamamı tatil edilmiştir” denildi. Kar yağışının sürdüğü diğer ilçeler ile ilgili ise bir karara yer verilmedi. Bu arada, Çorum’un Sungurlu İlçesinde taşımalı eğitim ile köy okullarının tatil edildiği öğrenildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...