10 Ekim 2016 Haber Yayın Tarihi:

Çorum barosunda yine yeni başkan AKPINAR

Çorum Barosu Başkanlığı’na Av. Altan Akpınar ikinci kez yeniden seçildi. Genel kurulda yönetim kurulu listesi ikiye bölündü, liste delindi.

altan-akpınarÇorum Barosu’nun olağan genel kurulunda mevcut Baro Başkanı Avukat Altan Akpınar ikinci kez başkan seçildi. Çorum Barosu Olağan Genel Kurulu, Adliye Sarayı arkasında bulunan baro merkezinde gerçekleşti. İki yılda bir düzenlenen genel kurula çok sayıda avukat katılırken, Çorum Barosu 2014-2016 dönem Başkanı Avukat Altan Akpınar, çalışmaları meslektaşlarıyla paylaştı.

MEVCUT BAŞKAN İKİNCİ KEZ SEÇİLDİ

Saat 17.00 itibariyle sandıklar açılırken, iki adayın yarıştığı genel kurulda ipi göğüsleyen taraf mevcut Baro Başkanı Altan Akpınar oldu. 140 oy alan Altan Akpınar, genel kurulda güven tazelerken diğer aday Av. Ekrem Sülük ise 108 oyda kaldı.

YÖNETİM LİSTESİDE İKİYE BÖLÜNDÜ

Genel kurulda, baronun yeni yönetim kurulu da belli oldu. Her iki adayın listesinden 5’er isim Çorum Barosu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Yönetime, Ekrem Sülük’ün listesinden Ercan Daşdan, Muhsin Kocasaraç, Mustafa Güral Koldaş, İbrahim Şimşek ve Zeynep Maz girdi. Altan Akpınar’ın listesinde de Cafer Aydoğan, Vahap Uz, Ayten Yılmaz Çetin, Altay Uçar ve Cevdet Kaplan yönetim kurulu üyeliğine seçilen isimler oldu.

ÜST KURULADA BİRER DELEGE GİTTİ

Genel kurulda, ayrıca, Türkiye Barolar Birliği delegeleri de belirlendi. Seçime, Av. Ekrem Sülük’ün listesinden katılan Av. Yusuf Ahlatcı ile Altan Akpınar’ın listesinden katılan Av. Mehmet Altunkeser Türkiye Barolar Birliği delegesi seçildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...