4 Ekim 2016 Haber Yayın Tarihi:

Çorum AKP’de toplu istifa

AK Parti Çorum İl Başkanı Avukat Rumi Bekiroğlu ve 50 kişilik İl Yönetim Kurulu Üyeleri görevlerinden istifa etti. Ayrıca, Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de Genel Merkeze istifalarını sundu.

ak-parti-toplu-istifaAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorum İl Teşkilatında istifa depremi yaşandı. İl Başkanı Rumi Bekiroğlu ve 50 kişilik Yönetim Kurulu Üyeleri, görevlerinden istifa etti. Ayrıca, Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım ile Yönetim Kurulu Üyelerinin de Genel Merkeze istifa dilekçelerini verdiği öğrenildi.

İŞTE İSTİFA KARARININ GEREKÇESİ

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, istifalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “25 Ocak 2015 tarihinde Olağan il kongresi ile göreve başladığımız günden bugüne değin geçen yirmi bir aylık süreç zarfında şerefimiz ve onurumuzla yürüttüğümüz il başkanlığı görevinden; ilerleyen zamanlarda yapılacak il kongresinde adaletli bir seçim süreci yaşanması ve sağlıklı bir yapılanmanın gerçekleştirilmesi adına makama ve mevkiye değişmeyeceğimiz değerlerimiz doğrultusunda bugünden itibaren yönetim kurulu üyelerimizle birlikte istifa kararı almış bulunmaktayız” ifadelerine yer verildi.

AK PARTİ ÇORUM İL BAŞKANI RUMİ BEKİROĞLU, AK PARTİ SUNGURLU TEŞKKİLATI ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

ADALETLİ BİR KONGRE SÜRECİ İÇİN

Ayrıca, açıklamada şu ifadeler dikkat çekti: “Görev yaptığımız 21 aylık süre içerisinde il yönetimimizle birlikte düsturumuz İsmet Özel’in dediği gibi “Bedeli ne olursa olsun müslümanca yaşamanın haysiyetine talip olduk.” Görev süremiz içerisinde hak ve adaletten ayrılmamaya azami özen gösterdik. İlerleyen zamanlarda yapılacak il kongresinde adaletli bir seçim süreci yaşanması ve sağlıklı bir yapılanmanın gerçekleştirilmesi adına makama ve mevkiye değişmeyeceğimiz değerlerimiz doğrultusunda bugünden itibaren yönetim kurulu üyelerimizle birlikte istifa kararı almış bulunmaktayız.

BEKİROĞLU: HAKKINIZI HELAL EDİN

Ayrıca görev süremiz içerisinde bize davamıza hizmet etme fırsatı veren liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve Genel Merkez yöneticilerimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, beraber çalıştığımız, ekibim il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza, ilçe teşkilatlarımıza, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, STK larımıza, basın mensuplarımıza ve değerli Çorum halkına en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Bu süreç içerisinde üzdüğümüz kırdığımız kardeşlerimiz var ise hepsinden helallik istiyoruz. Bizden yana hakkımız helal olsun. Hakkınızı helal ediniz.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...