4 Ekim 2016 Haber Yayın Tarihi:

Çorum AKP’de geri sayım başladı. Kim olacak?

AK Parti Genel Merkezi, Çorum’a yeni bir İl Başkanı atamak amacıyla çalışma başlattı. Genel Merkeze tamamı avukatlardan oluşan 3 isim bildirildi. Birde sürpriz var!

corum-ak-partiAK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu ve yönetim kurulunun istifasının ardından Genel Merkez yeni il başkanını belirlemek amacıyla çalışma başlattı. Alınan bilgiye göre, Ak Parti Çorum İl Başkanlığı’na getirilecek isim önümüzdeki günlerde belli olacak.

ANKARA’DA YOĞUN BİR TRAFİK VAR

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla istifa eden Rumi Bekiroğlu’nun ardından yeni il başkanının kim olacağı sorusunun netleşmesi bekleniyor. Kulislerde iki isim öne çıktı. Ankara’da ise yoğun bir görüşme trafiği yaşanıyor.

YAŞAR ANAÇ VE MEHMET KARADAĞ 

Kulislerde, partinin eski İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ile mevcut Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç’ın isimleri il başkanlığı için geçiyor. Her iki isimde genel merkeze bildirilmiş durumda…

SÜRPRİZ BİR İSİM DAHA GELEBİLİR

AK Parti Çorum İl Başkanlığına getirilecek isim konusunda partinin Çorum’daki kurmaylarından Eski Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, eski Milletvekili ve partinin Kurucular Kurulu Üyesi Ali Yüksel Kavuştu ile partinin mevcut milletvekillerine görüş soruldu.

ÜÇÜNCÜ İSİM AVUKAT ÖMER KILIÇ

İl Başkanlığı konusunda Ankara’da ismi geçen sürpriz isim ise Av. Ömer Kılıç oldu. Çorum kamuoyunda fazla bilinmeyen bir isim olan Ömer Kılıç, milli görüş geleneğinden gelen bir kişi olarak dikkat çekti. Şuan AK Parti Genel Merkezi’nde Çorumlu 3 avukatın ismi değerlendiriliyor. Yaşar Anaç ve Mehmet Karadağ isimleri üzerinde duruluyor. Bu arada, yeni atanacak yönetim kurulu listesi içinde hazırlıklar başladı.

ANKARA’DA FARKLI  İSİM ARAYIŞI  

AK Parti Genel Merkezi, mevcut il başkanı adaylarının yanısıra Çorum kamuoyunca ismine sıcak bakılacak parti dışından bazı isimlerle de temas kurmaya çalışıyor. Teşkilatın başına getirilecek isimin aynı zamanda Çorum’da “toparlayıcı” bir rol üstlenmesini isteyen Genel Merkez, önümüzdeki günlerde çalışmalarını tamamlayacak.

Düşünceni söyle, yorum yaz...