8 Eylül 2016 Haber Yayın Tarihi:

FETÖ’nün darbe şifrelerinden biri Çorum’da bulundu

FETÖ’nün 15 Temmuz’u ve darbeyi ima eden mesajlarına bir yenisi daha eklendi. FETÖ’nün Alevi derneklere sızmasıyla gündeme gelen Çorum’da yayın yapan Manşet Gazetesi’nin 15 Temmuz öncesinde ‘hatırlatalım istedik’ köşesi üzerinden darbeyi gün gün duyurduğu belirlendi. Tarihe mal olmuş isimler üzerinden darbeyi haber veren mesajlar yayınlayan gazete, 15 Temmuz’da kapatıldı ve yöneticisi tutuklandı.

lokman-erdoganFETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin perde arkasına dair korkunç detaylar günbegün ortaya çıkıyor. Yaygın basın organları üzerinden darbeye işaret ederek, bilinçaltı mesajlar veren FETÖ’nün yerel basında da aynı yöntemi kullanmış olduğu görüldü. Çorum’da bulunan Manşet Gazetesi de bu araçlardan sadece biri…

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Çorum’da da başlatılan FETÖ soruşturma kapsamında, örgütün yayın organı Manşet Gazetesi’ne operasyon düzenlendi. Gazetenin bilgisayarlarına incelenmek üzere el konulurken, gazetenin yayın kurulundan Lokman Erdoğan da yakalandı.

1, Amasya’nın Hamamözü ilçesinde öğretmenlik yapan Lokman Erdoğan’ın Milli Eğitim Bakanlığı’nca açığa alındığı öğrenildi.

Sistemli ‘hatırlatma’
Manşet Gazetesi’nin ilk sayfasında yer alan ‘hatırlatalım istedik’ bölümünde 15 Temmuz öncesi sistemli bir şekilde yer verilen ifadeler dikkatleri çekti.

Malcolm X ve Yunus Emre’yi kullanarak darbe girişimine işaret eden gazete, örgüt yandaşlarına satır aralarından mesaj veriyor.

  1. İşte Manşet Gazetesi’nin darbe girişiminden önce ilk sayfasında yer alan mesajlar:
  2. -Bütün uyuyanları uyandırmaya, bir tek uyanık yeter.
  3. -İster mermi kullansın ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
  4. -Hazır ol’da değildik. Rahat da durmayacağız
  5. -Üzenlerin üzüldüğü vakit de gelir.

 

Subliminal mesaj yağmuru
15 Temmuz gecesi İstanbul ve subliminal mesaj yağmuruAnkara’da baş gösteren Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesiyle birlikte bir bir ortaya çıkan detaylar kan donduruyor. Örgüte ait medya organları ve örgüt mensuplarının aylar, yıllar öncesinden darbeye işaret ettiği, milyonları subliminal mesaj yağmuruna tutmuş olduğu ortaya çıkmıştı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...