5 Eylül 2016 Haber Yayın Tarihi:

FETÖ gözaltıları muhaliflere sıçradı

16 Temmuz günü ülke genelinde yaşanan darbe girişimi nedeniyle FETÖ’cü çete diye ülke genelinde yapılan gözaltı ve tutuklamalar muhaliflere de sıçradı

16 Temmuz günü Face hesabından yapmış olduğu öz eleştiri sonrasında Çorumlu evli bayan kasiyer FETÖ’cü diye gözaltına alındı. 23 yaşındaki G.K isimli bayan kasiyer, emniyet mensuplarınca iş yerinden alınarak emniyete götürüldü. Emniyetteki ifadesinin ardından Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülerek muayene edilen genç kadın daha sonra Çorum Cumhuriyet Savcılığına getirilerek sorgulandı.Genç kadının Savcılık sorgusundan sonra mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.

Öte yandan G. K. ifadesinde hem darbeye karşı olduğu hemde olayın vehametine kapılarak korktuğunu söylediği öğrenildi. G.K. ifadesinde  ” Babam darbenin iyi bir şey olmadığını söyler ve anlatırdı. Bense savaş çıktı sandım ve çok korktum. Benim amacım Darbecileri övmek yada onlara yardımcı olmak asla değildir. Ben FETÖ yü o gece öğrendim. benim bunlarla bağlantım ve tanışmışlığım yoktur” dedi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...