22 Ağustos 2016 Haber Yayın Tarihi:

6 gözaltı, 4 tutuklama ama telefon kayıp

Edinilen bilgilere göre, özel bir hastaneye otomobille yaralı bir kişinin getirildiği ihbarını alan polis ekipleri, ilgili hastaneye gitti. Polis ekipleri yaptıkları inceleme de ağır yaralı şekilde hastaneye getirilen şahsın adının Taner A. olduğu ve tabancayla vurulduğunu tespit etti. Vücuduna 14 kurşun isabet eden Taner A.’nın  Çorum’da bir otoparkın işletmeciliğini yaptığı öğrenildi öte yandan Taner A. yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri, Taner A.yi hastaneye bırakıp ayrılan otomobil sürücüsü ile olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için başlattığı çalışmada 6 kişiyi yakalayarak gözaltına almıştı. Göz altına alınan zanlıların isimleri şöyle, Baransel K., Metin.E., Serhat.B., Teffik.K., Ahmet .M. ve Hüseyin Z,

ÇORUM'DA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İŞLENEN OTOPARKÇI CİNAYETİYLE İLGİLİ 4 KİŞİ TUTUKLANIRKEN, 2 ADET DE TABANCA ELE GEÇİRİLDİ. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Taner Akarken,

 

6 KİŞİ YAKALANDI, 2’Sİ SERBEST BIRAKILDI

Bunun üzerine harekette geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Taner Akarken’i hastaneye bırakıp ayrılan otomobili bulmak için çalışma başlattı. Bölgedeki tüm güvenlik kameraları ve MOBESE kayıtlarını inceleyen polis ekipleri kısa sürede olayla ilgisi olduğu tespit edilen Baransel K., Metin.E., Serhat.B. ve Teffik.K., Ahmet .M. ve Hüseyin Z’yi gözaltına alırken 2 adet tabanca ele geçirdi. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Ahmet.M. ve Hüseyin Z. serbest bırakılırken diğer zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

TELEFONDAN BULUNAMADI SIR DEVAM EDİYOR

Cinayet sonrası kafaları karıştıran soru işaretleri ise hala çözülemedi. Olay günü Taner A’yı telefon ederek olay mahalline kimin çağırdığı ve niçin çağırdığı belirlenemedi. Taner A’nın kullandığı telefona ise hala ulaşılamadı.   Cinayet dosyasının henüz kapanmadığı araştırmaların ise çok yönlü olarak devam ettiği öğrenildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...