27 Temmuz 2016 Haber Yayın Tarihi:

Çorumdan 1 Gazeteci 6 doktor gözaltına alındı

Çorum’da FETÖ operasyonu kapsamında yerel bir gazetede arama yapılırken, gazete ortaklarından birisi de gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında yerel bir gazete arama yapıldı. Öğle saatlerinde gazeteye gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gazetede yaklaşık 3 saat arama yaptı. Aramalar sonunda gazetede bulunan bilgisayarların kasalarına el konurken, gazete ortaklarından L.E. gözaltına alındı.

İFADE İÇİN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Gazete çıkışında hukuka ve adalete güvendiğini dile getiren L.E., “Demokrasiye olan bağlılığımız artıyor. Yaşasın demokrat Türkiye” diye konuştu. Daha sonra polis aracına bindirilen L.E., ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

6 Doktor Gözaltına alındı

FETÖ soruşturması kapsamında Çorum’da 6 doktor gözaltına alındı. Polisin Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve il merkezindeki diğer kamu hastanelerinde görev yapan 6 doktoru gözaltına aldığı öğrenildi. Polis tarafından göz altına alınan M.Z., N.Z., İ.Ö., E.Z., E.U. ve S.H.K isimli doktorlar hastaneden sağlık raporu alınmasının ardından Çorum Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İki gündüz gözaltında oluğu ifade edilen doktorların Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin devam etmesi nedeniyle ek gözaltı süresi istendiği öğrenildi.

ÇORUM’DA FETÖ OPERASYONU KAPSAMINDA YEREL BİR GAZETEDE ARAMA YAPILIRKEN, GAZETE ORTAKLARINDAN BİRİSİ DE GÖZALTINA ALINDI. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

ÇORUM’DA FETÖ OPERASYONU KAPSAMINDA YEREL BİR GAZETEDE ARAMA YAPILIRKEN, GAZETE ORTAKLARINDAN BİRİSİ DE GÖZALTINA ALINDI. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Lokman Erdoğan

Düşünceni söyle, yorum yaz...