22 Temmuz 2016 Haber Yayın Tarihi:

Valilik açıkladı ve Çorum’da tutuklananlar

çorum-valiliği

Çorum Valiliği tarafından Çorum’da FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimi sonunda örgüt üyesi oldukları ve darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla görevlen alınanlar ve tutuklananlar hakkında kamuoyunu bilgilendiren yazılı açıklama yaptı.

Çorum Valiliği tarafından FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimi sonunda örgüt üyesi oldukları ve darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla görevlen alınanlar ve tutuklananlar hakkında kamuoyunu bilgilendiren yazılı açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada; 2 İl Müdürü, 9 Emniyet Müdürü,  52 Çeşitli Rütbelerde Emniyet görevlisi ve Polis memuru, 1 Jandarma Uzman Çavuş, 1 İl Müdür Yardımcısı, 2 Müfettiş, 2 Doktor, 1 Avukat olmak üzere;

Çeşitli kadrolarda 412 kişi, Toplamda 482 kişi haklarında, açılan ve açılacak olan soruşturmaların selameti amacıyla görevlerinden uzaklaştırılma tedbiri uygulanmıştır.

Ayrıca Hitit Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 15 Akademik Personel görevinden uzaklaştırılmıştır. Haklarında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanan personelden 26’sı Savcılık Soruşturması neticesinde  çıkarıldıkları Mahkemece tutuklanmıştır. Edinilen bilgilere göre soruşturmalar açılmaya devam etmektedir.

2 Yorumlar: “Valilik açıkladı ve Çorum’da tutuklananlar

    1. Haber okuma ve algılama kabiliyetinize hayranım. Genel olarak haberi idrak etmiş olsaydınız algılamanızın hatasını kendinize bulur ve özür dilerdiniz. Tebrikler haber algılama şeklinize

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: