Haber Yayın Tarihi:

Dolandırıcılar mesaiye devam ediyor

DolandırıcılıkÇorum’un Osmancık İlçesinde meydana gelen ilginç dolandırıcılık olayında O.K. isimli vatandaş arabasını kaptırdı…

Edinilen bilgilere göre; Çorum´da oturan O.K isimli vatandaş 43 SD … plakalı Nissan marka 2011 model aracını satmak için internet sitesine satış ilanı koydu. Satış ilanını gören D.D. aracı almak için Çorum’a geldi. Çorum´da notere giden O.K. araç satış işlemlerinin yapılması için D.D.´nin arkadaşı H.Y.´ye vekalet verdi.

PARAYI OSMANCIK’TA VERECEĞİM DEDİ

Vekalet işlemlerinin tamamlanmasının ardından D.D. Osmancık´ta şirketi olduğunu parayı burada vereceklerini satışında Osmancık Noterliğinde gerçekleştireceklerini bildirdi. Şahıslar satışı gerçekleşecek olan araçla birlikte Osmancık´a geldi. Şahıslar Adnan Menderes Caddesi üzerinde bir parkta çay içmek için durdular. Dolandırıcı olduğu iddia edilen şahıslar parayı almak üzere işyerine gidip geleceklerini kendisinin beklemesini söyledi. Bir süre sonra gelmeyen şahısları arayan O.K. araca park yeri bulamadıklarını aracı park ettikten sonra geleceklerini bildirdi.

ARACIN SATIŞINI ÇOKTAN YAPMIŞLAR

Aradan geçen zaman içerisinde şahısların gelmeyeceğini anlayan O.K. durumu polise bildirdi. Polis ekipleri ilçe merkezi ve bölgedeki ilçelerde aracın bulunması için çalışma başlattı. Ellerinde vekalet olan şahısların aracın satışını gerçekleştirmemesi yönünde notere uyarıda bulunmaya giden polis ekipleri aracın satışının gerçekleştiğini öğrendi. Dolandırıldığını anlayan şahıs, dolandırıcı şahısların yakalanması için şikayetçi oldu. Polis kayıplara karışan şahısları ve aracı arama çalışma başlattı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...