Haber Yayın Tarihi:

Sonunda yakalandılar ama ne fayda

kadın-hırsızlarDolandırıcılarYapılan tüm haberlere ve açıklamalara rağmen Çorum’da birçok vatandaşımız maalesef bu dolandırıcıların gazabından kurtulamıyor…

Geçtiğimiz günlerde yaşlı bir bayanı gözüne kestiren dolandırıcılar “Seni emekli yapacağız” vaadiyle 5 bin TL’lik bir soygun gerçekleştirmişti. Bu soyguna bir yenisi daha eklendi. Arife günü yine başka yaşlı bir bayanı gözüne kestiren dolandırıcılar 7 bin TL’lik soygun yaptı.

83 YAŞINDAKİ KADININ PARASINI ÇALDILAR

Bay ve bayan dolandırıcıların hedefinde bu kez de Çorum’un İskilip İlçesinde oturan 83 yaşındaki Fazile Topkara isimli yaşlı bir bayan vardı. Fazile Topkara isimli şahsın evinin önüne giden dolandırıcılar zili çalarak yaşlı bayandan kapıyı açmasını istedi. Kapının açılmasının ardından hemen yaşlı kadına yönelen dolandırıcılar “Teyzemiz sizi tanıyor. Arkadaşınızın size selamı var. Burada biraz dinlenelim” diyerek eve girdi.

BİRİ KADINI OYALADI DİĞERİ SOYGUN YAPTI

Eve girdikten bir süre sonra kadın dolandırıcı yanında bulunan arkadaşının odadan ayrılmasını sağlamak için “Teyzemizi çağır da gel” diyerek diğer erkek dolandırıcının odadan çıkmasını sağladı. Bu arada diğer kadın dolandırıcı Fazile Topkara isimli ev sahibi yaşlı bayanı oyaladı. Bir süre sonra odaya dönen adam “Teyzemiz şimdi burada yokmuş sonra gelecekmiş” diyerek kadın dolandırıcıya kalkmaları gerektiğini söyledi.

7 BİN TL DEĞERİNDEKİ ZİYNETLER ÇALINDI

Dolandırıcıları uğurladıktan bir süre sonra soyulduğunu anlayan Fazile Topkara durumu hemen emniyete bildirdi. Dolandırıcıların yaşlı bayanın evinden ziynet eşyası ve bir miktar parayla toplamda 7 bin TL’lik soygun yaptıkları öğrenildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...