Haber Yayın Tarihi:

IŞİT Bahane katliam şahane!

halkin_hukuk_burosu_gunay_infaz_edildi_İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yürütülen eş zamanlı operasyon kapsamında, Bağcılar Yeni Mahalle Bülbül Sokak’taki bir adrese baskın düzenledi. Kapı önünde konum alan ve eve girmeye hazırlanan Özel Harekat polislerine içeriden ateş açıldığı iddia edildi. Anadolu Ajansı kısa süreli çatışma sonrası DHKP/C üyesi olduğu iddia edilen bir kadının öldürüldü bilgisini geçti. Doğan Haber Ajansı ise “Polis kaynaklarında edinilen bilgiye göre terör örgütü üyesi Özarslan canlı bomba eylemi gerçekleştirebileceğinden şüphelenilen kişiler arasındaydı. Hakkında arama kararı bulunan Günay Özarslan üyesi olduğu örgütle ilgili 22 suç kaydına sahip” iddiasında bulundu. Halkın Hukuk Bürosu Twitter hesabından yaptığı açıklamada,”Bağcılarda şehit düşen devrimci, müvekkilimiz Günay Özarslan. Avukat arkadaşlarımız infazın gerçekleştiği eve gidiyorlar. 5000 polis ancak devrimciler için harekete geçer, katil IŞİD için değil. Katil devlet hesap verecek” dedi.
AVUKATLAR: İNFAZ
Halkın Hukuk Bürosu avukatları öldürülen kadının Günay Özarslan olduğu belirterek, “çatışma değil infaz” olduğunu öne sürdü. Halkın Hukuk Bürosu avukatları “Bağcılarda şehit düşen devrimci müvekkilimiz Günay Özarslan..Avukat arkadaşlarımız infazın gerçekleştiği eve gidiyorlar..” notunu düştü. Avukatlar, olay yerinde ise şu bilgileri paylaştı: “İnfazın yapıldığı sokağın başındayız.Bizi içeri almadan olay yeri incelemesi yapıyorlar,delil karartıyorlar”
EVİN İÇİNDEKİ ODADA ÖLDÜRÜLDÜ
oda(1)
Günay Özarslan’ın avukatı, Halkın Hukuk Bürosu avuklatlarından Özgür Yılmaz, YURT gazetesine yaptığı açıklamada “Polis kapıyı girerek evin içine girdi ve bir odada Günay’ı öldürdü. O esnda evde akrabaları da var. Onlar da olaya şahit oluyorlar ve bunun bir ‘infaz’ olduğunu söylüyorlar. Biz polisle birlikte olay yerini görebilirdik. Ancak bize izin verilmedi. Olay yerinin bnize gösterilmemesi, delillerin karartıldıuğı ve ‘infaz’ olduğunun kanıtıdır. Bu devrimcilere yönelik vahşi bir cinayettir” dedi.
Halk Cephesi: İnfaz edildi, gerçek haber yapın
Halk Cephesi, bugün Bağcılar’da öldürülen Güney Özarslan’ın “canlı bomba” olarak arandığı şeklindeki haberlere tepki gösterdi. Sözde IŞİD’e karşı operasyon yapıldığını belirtilen açıklamada “Ancak gözaltına alınan, katledilen devrimcilerdir, akan devrimcilerin kanıdır. Formaliteden gözaltına alınan IŞİD’li katilleri ise ellerine kelepçe bile takmadan götürüyorlar” denildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bağcılar Bülbül sokaktaki bir evde Halk Cepheli Günay Özarslan AKP’nin polisleri tarafından infaz edilmiştir. Günay ÖZARSLAN’ın “canlı bomba” olarak arandığı, “polislerle girdiği silahlı çatışmaya sonucu öldüğü” haberleri sabah saatlerinden itibaren basına servis edilerek bu katliamı, infazı meşrulaştırmaya çalışmaktadırlar! Yalan haber yapmayın! Dün Suruç’ta onlarca insanı, bugün Bağcılar’da Günay ÖZARSLAN’ı katleden AKP iktidarı ve onun eli kanlı polisleridir, kontrgerillasıdır. İnfazın gerçekleştiği yere avukatlar alınmadan olay yeri incelemesi yapılmakta, Adli Tıp’ta yapılan otopsiye de avukatlar alınmamaktadır. Deliller karartılmaya, komplo kurulmaya çalışılıyor. Siz ise hala “çatışma” diyorsunuz. Diyelim ki devrimcileri haklı bulmuyorsunuz, savunmuyorsunuz, basın ahlakınız da mı yok sizin? Haberciliğin kurallarını neden işletmiyorsunuz? AKP’nin borazanlığını yapmanız için kaç para veriyorlar size? Kaç ikramiye fazla alıyorsunuz kan damlayan kalemlerinizden çıkan sözler için? Katliamlara, infazlara ortak olmayın. Gerçek haber yapın. Haziran ayaklanmasında da aynı şeyi yaptınız. Katleden devletti, siz ise halk çocuklarını terörist gibi gösterdiniz. Yalan haber yaptınız, halk kapınıza dayandı. Faşizmin suç ortağı olmaktan vazgeçin, bugün kapınıza dayanan halk, gün gelir katliam şakşakçılığı yapmanın hesabını da sorar sizden.”
l

Düşünceni söyle, yorum yaz...